wynajecie magazynu
Sabina Posted on 13:26

Kiedy wynająć magazyn wysokiego składowania?

Ze względu na stały wzrost cen gruntów i ich niedobór w najatrakcyjniejszych z punktu widzenia inwestorów lokalizacjach, nowoczesny obiekt magazynowy to coraz częściej magazyn wysokiego składowania – to wysoka hala przystosowana do składowania towarów na regałach mierzących zwykle więcej niż 7 metrów wysokości. Największym atutem tego typu obiektów jest możliwość składowania większej ilości towarów na metrze kwadratowym powierzchni.

Czy wysokie regały to nie problem?

O ile w przypadku małych przedsiębiorstw składowanie towarów na regałach wymagających stosowania specjalistycznego sprzętu – wózków widłowych, suwnic lub specjalnych platform z wysięgnikami może być kłopotliwe, o tyle dla dużych firm, które mają fundusze niezbędne do zaopatrzenia się w tego typu sprzęt, nie stanowi to już większego problemu. Ze względu na fakt, że nowoczesne magazyny wysokiego składowania lokalizowane są w najlepszych miejscach – gdzie cena gruntu pod inwestycje jest najwyższa, wynajęcie takiego obiektu może okazać się interesujące również dla mniejszych podmiotów. Trzeba tylko wyszukać obiekt, w którym istnieje możliwość wynajęcia mniejszej powierzchni. Ciekawą opcją dla małych firm handlowych, na przykład dla sklepów internetowych, może być magazyn wysokiego składowania wraz z obsługą magazynową. Wówczas nie trzeba wydawać pieniędzy na sprzęt do składowania i zatrudniać własnych pracowników.

Wybór najlepszej lokalizacji

Wynajęcie w całości lub części magazynu wysokiego składowania to doskonała opcja dla firm szukających obiektu położonego w dobrej lokalizacji, na terenie dużego miasta lub tuż za jego granicami, w małej odległości od zjazdu z autostrady, drogi ekspresowej lub innej drogi szybkiego ruchu. Obecnie w najlepszych lokalizacjach powstają niemal wyłącznie tego typu obiekty, co jest pochodną rosnących kosztów gruntów – magazyn wysokiego składowania daje większy zysk z metra powierzchni. Jeśli zatem szukasz powierzchni magazynowej w dużym mieście wojewódzkim, blisko zjazdu z autostrady, jedną z najłatwiej dostępnych opcji są właśnie magazyny przystosowane do stosowania wysokich, niekiedy kilkunastometrowych regałów.

Wynajęcie magazynu do wysokiego składowania towarów opłaci się wszystkim firmom szukającym obiektu nowoczesnego i doskonale skomunikowanego, znajdującego się w atrakcyjnej lokalizacji. Taki obiekt ma oczywiście szczególne wymagania, w związku z czym jest najlepszą ofertą dla dużych przedsiębiorstw, które mogą pozwolić sobie na inwestycję w sprzęt umożliwiający wykorzystanie pełni potencjału tkwiącego w wysokich regałach.

Dodaj komentarz