emulsja gruntujaca
Sabina Posted on 14:40

Koncentrat emulsji gruntujących – właściwości i zastosowanie

Wykonywanie różnego rodzaju prac budowlanych, remontowych, a także dekoratorskich, wymaga przede wszystkim stosowania odpowiednich materiałów. Bardzo uniwersalnym materiałem jest koncentrat emulsji gruntujących, który służy do zwiększenia przyczepności podłoża, ograniczenia jego chłonności, stworzenia warstwy sczepnej. Jest łatwy w aplikacji, szybko wysycha, zdecydowanie zmniejsza ryzyko na przykład odpadnięcia tynku czy gładzi od ściany.

Koncentrat emulsji gruntujących. Co to jest?

Koncentrat emulsji gruntujących jest powszechnie stosowanym materiałem budowlanym, który znajduje zastosowanie zarówno podczas typowych prac budowlanych, jak również w trakcie remontu, dekoracji wnętrz, aranżacji różnego rodzaju pomieszczeń. Koncentrat jest w postaci płynnej, a to ułatwia jego nanoszenie na różne podłoża. Koncentrat można nanosić zarówno metodą natryskową, jak również pędzlem lub wałkiem. Doskonale wnika w podłoże, równomiernie się rozprowadza, szybko wysycha.

Emulsje gruntujące stosuje się na różne podłoża, aby zmniejszyć ich chłonność, wiązać kurz oraz inne zabrudzenia, stworzyć warstwę sczepną, jak również zmniejszyć zużycie następnych warstw, np. farb.

Grunt idealnie nadaje się do takich materiałów, jak:

  • cement,
  • gazobeton,
  • gips,
  • ceramika,
  • płyty gipsowo-kartonowe.

Jakie właściwości mają gotowe kleje do tapet?

Tapety to bardzo popularne rozwiązania dekoracyjne, które mogą być stosowane praktycznie w każdym miejsca. Aby odpowiednio przykleić tapetę, warto dobrze przygotować podłoże, wybrać tapetę dobrej jakości, istotne znaczenie mają również gotowe kleje do tapet.

Gotowy klej do tapet ma bardzo duże zastosowanie. Jest wygodny w użyciu, gdyż otrzymujemy produkt, który jest gotowy od razu do użycia. Nie musimy więc zastanawiać się nad tym, jak klej przygotować, jak dobrać odpowiednie proporcje. Zastosowanie gotowego kleju do tapet zwiększa komfort pracy, pozwala uzyskać bardzo dobry efekt, zmniejsza koszty remontu.

Dodaj komentarz