Sabina Posted on 08:16

Kupujemy brodzik – jak znaleźć najlepszego producenta?

Zanim przystąpimy do urządzania łazienki, należy zadać sobie podstawowe pytanie: w jakim stylu chcemy ją urządzić. Kiedy już będziemy wiedzieli czy będzie to styl minimalistyczny, industrialny czy skandynawski, łatwiej będzie dobrać poszczególne elementy. W zależności od stylu, w jakim chcemy urządzić łazienkę, musimy dobrać odpowiedni brodzik do kabiny prysznicowej. Czym kierować się przy jego wyborze?

Podstawowe rodzaje brodzików prysznicowych

Wybierając brodzik producent powinien być sprawdzony i posiadać doświadczenie w produkcji tego typu wyposażenia łazienek. Najczęściej spotykanymi brodzikami są brodziki klasyczne, które mają głębokość od 5 cm do 30 cm. Najczęściej występują w kształcie półokrągłym lub okrągłym, ale również w prostokątnym i kwadratowym. Ich wybór zależy od wielkości łazienki i kabiny prysznicowej.

Powierzchnie prysznicowe to kolejny rodzaj brodzików. Są one cienkie i charakteryzują się elegancką konstrukcją, gdyż idealnie wtapiają się w podłogę. To świetne rozwiązanie do łazienek minimalistycznych, gdyż pozwalają osiągnąć surowy klimat.

Praktycznym rozwiązaniem będą brodziki prysznicowe podpłytkowe. Należy się na nie zdecydować jeszcze przed położeniem płytek. Nie jest to również najtańsze rozwiązanie.

Jaki materiał na brodzik?

Poszukując idealnego brodzika, warto zwrócić uwagę na wymiary, kształt, dopasowanie do łazienki, ale również materiał, z którego został wykonany. Najpopularniejszy to akryl lub konglomerat. Na rynku dostępne są także brodziki, do wykonania których stosuje się laminat poliestrowo szklany lub stal. Akryl to najbardziej popularny materiał na brodziki. Jest lekki i dosyć trwały, ale mogą się na nim pojawiać zarysowania czy żółcenie. Konglomerat staje się coraz bardziej popularny, gdyż jest przede wszystkim bardzo trwały i elegancko się prezentuje. Pasuje do łazienek urządzonych w wielu stylach.

Zakup brodzika, jest zakupem na lata. Warto pamiętać, by na tym elemencie nie oszczędzać. Wybór musi być przemyślany. Bardzo istotna jest jakość wykonania brodzika. Właśnie dlatego warto zaufać doświadczonemu, uznanemu na rynku producentowi.

Dodaj komentarz