malowanie proszkowe
Sabina Posted on 12:36

Lakierowanie proszkowe – o czym mowa?

Lakierowanie metodą proszkową pozwala w doskonały sposób pokryć farbą różnego typu powierzchnie. Od kilkudziesięciu lat lakierowanie proszkowe we Wrocławiu i innych miastach jest powszechnie wykonywane przez zakłady lakiernicze. W tym artykule przybliżamy, czym jest lakierowanie proszkowe.

Na czym polega lakierowanie proszkowe?

Lakierowanie proszkowe polega na równomiernym rozprowadzeniu farby proszkowej przez rozpylanie za pomocą odpowiedniego narzędzia. Omawiając ten temat, nie sposób nie wspomnieć, że lakierowanie proszkowe we Wrocławiu i okolicach skupia się głównie na metalach.

Metoda ta jest jeszcze stosowana na powierzchnie drewniane oraz szklane, co oznacza, że lakierowanie tego typu jest uniwersalne. Metoda ta jest znana od kilkudziesięciu lat, jednak cały czas jest ulepszana przez wprowadzanie nowych urządzeń, rozprowadzających farby (głównie pistolety natryskowe).

Obecnie lakierowanie proszkowe we Wrocławiu jest niezwykle dopracowane, co w rezultacie pozwala dobrze zabezpieczyć powierzchnię poddaną temu procesowi.

Jakie narzędzia wykorzystują lakiernie do wykonania malowania proszkowego?

Malowanie proszkowe nie może być możliwe bez specjalistycznego sprzętu. Niezbędny jest pistolet natryskowy, który jest kosztowny. Z tego względu malowanie proszkowe elementów aluminiowych odbywa się głównie w lakierniach.

Oprócz samego pistoletu lakiernie mają w swoim wyposażeniu piec do polimeryzacji farby oraz oczywiście farby. Ostatni element jest dobierany w oparciu o potrzeby klienta.

Jakie typu powierzchnie są malowane proszkowo przez lakiernie?

Wiele osób błędnie myśli, że metoda proszkowa umożliwia malowanie jedynie metalowych powierzchni. Tymczasem każda lakiernia proszkowa we Wrocławiu i okolicach przedstawia ofertę, która obejmuje na przykład lakierowanie felg samochodowych czy ogrodzeń.

Jak widać, malowanie proszkowe ma wiele zalet i pozwala zabezpieczyć różne elementy. Pistolety natryskowe umożliwiają na precyzję w kwestii nakładania farby, dlatego metoda ta zawsze gwarantuje estetyczny efekt.

Dodaj komentarz