rolowane markizy
Sabina Posted on 13:41

Markizy rolowane – czym się charakteryzują?

Korzystanie z balkonu i tarasu daje możliwość odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Aby uniknąć nadmiernego przebywania na słońcu, warto zainstalować specjalne markizy. Czym są i jakie są ich rodzaje?

Markizy charakterystyka

Posiadanie balkonu czy tarasu to duża zaleta każdej nieruchomości. Pozwala na przebywanie na słońcu, co pozytywnie wpływa na wiele aspektów. Dzięki temu podnosi się poziom witaminy D, a tym samym poprawia humor i zwiększa się energia życiowa. Jednak zbyt długie przebywanie w miejscu, gdzie nasłonecznienie jest duże, może stać się męczące. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być zastosowanie specjalnych markiz. Chronią one przed promieniami słonecznymi i pozwalają zapewnić przyjemny cień. Markizy rolowane we Wrocławiu i innych miastach są najczęściej wybieranym systemem. Są wykonywane na wymiar, dzięki czemu można je dopasować dokładnie do dostępnej przestrzeni. System rozkładania i składania osłony umożliwia jej całkowite rozwinięcie lub tylko częściowe, dzięki czemu można z łatwością dopasować poziom zacienienia. Mogą posiadać ręczne lub automatyczne sterowanie. Niektóre z nowoczesnych systemów posiadających specjalne oprogramowanie mogą być ustawione w taki sposób, aby markiza rozwijała i zwijała się automatycznie o określonych porach dnia. Zastosowanie tkaniny odpornej na wodę może stanowić także idealne zabezpieczenie przed deszczem. 

Komu zlecić produkcję i montaż markizy?

Dobrze działający system chroniący przed słońcem, powinien być wykonywany przez specjalistów. Fachowcy tacy jak firma IDEAL posiadają bogate doświadczenie, dzięki czemu pomogą w wyborze i dopasowaniu najlepszego rozwiązania. Dokładny montaż sprawi, że system będzie bezproblemowo działał przez wiele lat. W ich ofercie są również inne rozwiązania, które mogą poprawić jakość życia oraz wygląd i bezpieczeństwo nieruchomości. Konsultacja z pracownikiem pozwoli poznać zakres możliwych do wykonania usług i dopasować te, które będą miały najlepszy wpływ na poprawę funkcjonowania domu. 

Dodaj komentarz