pergola tarasowa
Sabina Posted on 09:55

Na którą pergolę się zdecydować?

Po czasie pandemii wiele osób zdecydowało się na to, aby zakupić dla siebie domy jednorodzinne czy też szeregowe. Ważne dla tych ludzi było posiadanie własnego ogródka, w którym można byłoby przesiadywać. W ogródku potrzebne są dodatkowe sprzęty i akcesoria. Jakie powinny się w nim znaleźć?

Akcesoria niezbędne w ogródku

Z całą pewnością we wszystkich ogródkach potrzebne są pergole z zadaszeniem tkaninowym. Pergole są świetnym rozwiązaniem, które nie tylko ładnie się prezentuje ale również chroni osoby siedzące pod nimi w czasie większego słońca. Tkanina daje przyjemny chłód i wytchnienie od słońca.

Jakie wyróżniamy rodzaje konstrukcji pergoli?

W przypadku pergoli przede wszystkim trzeba kłaść nacisk na stabilną konstrukcję. W praktyce oznacza to, że musi ona być na tyle stabilna żeby wytrzymać na przykład większy wiatr. Jest to bardzo ważna sprawa sprawdzając warunki atmosferyczne, które mają miejsce w Polsce. Najczęściej więc klienci decydują się na pergole ze szklaną konstrukcją. Równie częstym wyborem jest pergola lamelowana. Jeżeli natomiast dany klient chce mieć pewność, że pergola wytrzyma podmuchy wiatru nawet do 100km/h to najlepszym wyborem dla niego będą pergole o konstrukcji segmentowej.

Na co zwrócić uwagę kupując pergolę?

Mając na uwadze zakup pergoli przede wszystkim warto zastanowić się nad tym czy ma sens stawianie jej u siebie w ogrodzie czy też na tarasie. Okazuje się bowiem, że pergole zajmują sporo miejsca. Trzeba mieć więc większy taras bądź też więcej miejsca w ogrodzie. Przy tym wysokość pergoli to najczęściej 2,5 do 3 metrów. Jest ona optymalna przede wszystkim dlatego, że chroni od słońca.

Ważnym elementem każdej pergoli jest również jej zadaszenie. Powinno być wykonane z tkaniny odpornej na deszcz i słońce, ale również powinna to być tkanina trwała. Musi się dobrze prezentować na tle całej pergoli. Najlepiej, aby była to tkanina wodoodporna, gdyż tylko wtedy będzie ona mogła długo wytrzymać.

Pergole są produkowane w standardowych wersjach tj. takich, które są produkowane dla każdego lub też na zamówienie. Te drugie kosztują oczywiście zdecydowanie więcej, ponieważ indywidualnie jest robiony dany projekt. Przy tym warto podkreślić, że pergole, które są robione na wymiar nie zawsze muszą dojść do skutku. Czasami klient musi iść na ustępstwa, ponieważ nie każda jego wizja może zostać wcielona w życie. W związku z tym warto najpierw projekt przedyskutować ze specjalistą, który powie czy jest możliwość jego realizacji czy jednak nie jest to do zrobienia.

Dodaj komentarz