farby do scian
Sabina Posted on 14:42

Najmodniejsze farby do ścian – czym najlepiej malować wnętrza?

Na rynku dostępnych jest wiele odmian farb wewnętrznych, jednak to te należące do lateksowych, uważane są najbardziej atrakcyjne. Nie dość, że umożliwiają szybkie i niedrogie odnowienie pomieszczenia, to wyróżniają się szeregiem innych zalet. Zobacz, jakie farby do ścian są aktualnie na topie.

Farby do wnętrz warte uwagi

Farby są nie tylko doskonałym sposobem na odświeżenie wnętrza, ale także podniesienie komfortu jego użytkowania. Produkty takie jak emulsje lateksowe sprawiają bowiem, że ściany zyskują nie tylko piękny, równomierny kolor, lecz dzięki obecnej w składzie żywicy, są chronione przed powstawaniem pleśni, czy grzybów. Specjalna receptura sprawia, że farby lateksowe takie jak Cotton Candy Beckers mogą być używane nie tylko w pokojach i sypialniach, ale także kuchniach oraz łazienkach, w których obecność wody jest rzeczą zupełnie oczywistą.

Jeśli chcemy, aby ściany w naszym domu były pozbawione smug, malowanie przebiegało szybko, a podczas pracy nie unosił się nieprzyjemny zapach, naszą uwagę powinny zwrócić farby dobrej jakości. Produkty takie jak Cotton Candy Beckers gwarantują precyzyjne krycie oraz trwałość na długie, długie lata. Każdy, komu marzy się matowe wykończenie i szuka emulsji, której rozprowadzanie jest dziecinnie proste, nie przejdzie obojętnie obok tej wyjątkowej serii, rekomendowanej przez specjalistów z branży wykończeniowej. Nie można również pominąć niesamowicie praktycznej możliwości zmywania, dzięki czemu malowane powierzchnie na dłużej wyglądają jak nowe.

Kolory, które królują w nowoczesnych wnętrzach

Współczesne aranżacje stanowią zazwyczaj połączenie tego, co ładne, z tym, co jest praktyczne, dlatego odcienie na ścianach stają się punktem wyjściowym do całej aranżacji. Poszczególne kolory miewają różne zadania, dlatego ich wybór nie powinien być przypadkowy: jasne barwy są wspaniałym narzędziem do wykreowania przytulnego klimatu, dlatego świetnie sprawdzą się w minimalistycznej, stonowanej sypialni. Z kolei barwy z pogranicza przełamanej bieli i bardzo jasnej szarości to kolory, dzięki którym nie tylko można wyczarować nowoczesne aranżacje, ale także wpłynąć na wizualne powiększenie pomieszczenia. Aby rozjaśnić wnętrze, należy bliżej przyjrzeć się produktom, takim jak off white lub Cotton Candy Beckers, które w nienachalny sposób umożliwiają igraszki z perspektywą w nieustawnym salonie, czy pozbawionym światła dziennego korytarzu.

Nowoczesny luksus determinują dwa kierunki. Jeden to bazowanie na kontrastach, gdzie dominują kojarzące się z elegancją odcienie takie jak czerń połączona ze złotem, czy butelkowa zieleń wzbogacona o srebrne akcenty. Drugi zaś to wersja nieco spokojniejsza, choć nie mniej efektowna i równie mocno zachwycająca. W tym przypadku stawia się bowiem na jednolitą kolorystykę, ale różnorodne faktury. Idealnie obrazują to wnętrza, w których motywem przewodnim jest biel, jednak przewija się ona w różnych odsłonach. Jasne, połyskujące fronty mebli w towarzystwie białych, matowych ścian, kryształowych elementów i utrzymanego w bieli marmuru, choć w zbliżonej tonacji barwnej – umożliwiają przygotowanie spektakularnych aranżacji.

Dodaj komentarz