Jak wygląda naświetlacz
Sabina Posted on 14:41

Naświetlacze – jak są zbudowane i do czego służą?

Oświetlenie LED to doskonały wybór, jeśli chce się uzyskać żywotne i wydajne źródło światła, które dodatkowo wpłynie na obniżenie rachunków za energię. LED daje nowe możliwości, jeśli chodzi o doświetlanie w miejscach pracy — np. na placach budowy lub w przemyśle. Niezastąpione są tutaj specjalne naświetlacze, które są nie tylko świetnym źródłem światła, ale też cechują się dużą trwałością.

Jak jest zbudowany i jak wygląda naświetlacz?

Profesjonalny produkt w obrysie przypomina prostokąt, niekiedy kwadrat. W środku zamontowane są liczne diody LED, które zapewniają wydajne źródło światła. Ilość diod decyduje o mocy urządzenia oraz o poborze energii. Obudowa naświetlacza wykonana jest z solidnych materiałów, które odporne są na czynniki środowiskowe — zwykle jest to wysokiej jakości tworzywo sztuczne. Naświetlacz wyposażony jest w specjalne uchwyty, dzięki którym można go odwracać oraz montować w dowolnym miejscu. Pozwala to uzyskać optymalny kąt padania światła.

Niektóre produkty są wyposażone w czujniki ruchu, dlatego znalazły one zastosowanie na zewnątrz — są znakomitym i energooszczędnym źródłem światła przed budynkami lub przed firmami.

Zalety stosowania lamp LED

Diody LED, które są elementem naświetlaczy, charakteryzują się niskim poborem energii i żywotnością. To ekologiczny wybór, który nie tylko wpływa na środowisko naturalne, ale również pomoże obniżyć rachunki za energię. Naświetlacze posiadają solidną budowę — profesjonalne produkty cechują się dużą szczelnością oraz wytrzymałością. Nie są wrażliwe na zawilgocenie, dlatego mogą być instalowane na zewnątrz posesji.

Solarny naświetlacz z czujnikiem ruchu to wręcz sposób na darmowe oświetlenie placu przed domem, wjazdu do garażu lub klatki schodowej. Dobrej jakości produkty mają nawet 5 lat gwarancji — prawidłowy montaż oraz właściwe użytkowanie, gwarantują żywotne źródło światła.

Gdzie stosuje się naświetlacze?

Lampy LED, jakimi są naświetlacze, są powszechnie stosowane nie tylko przy prywatnych posesjach, ale również to podstawowe narzędzie pracy w wielu branżach. Sprawdza się na placach budowy, gdzie zachodzi konieczność doświetlania konstrukcji. Estetyczne i nowoczesne naświetlacze znakomicie prezentują się jako dekoracyjne źródło doświetlania elewacji budynków. Gra świateł daje niesamowity efekt w nocy.

Szczelne i profesjonalne naświetlacze z czujnikiem ruchu są niezastąpione przed budynkami. Małe produkty z odpowiednim widmem światła są stosowane do uprawy roślin lub do doświetlania akwarium i terrarium.

Dodaj komentarz