salon
Sabina Posted on 14:38

Obrazy do salonu – na jakie warto stawiać?

Sztuka w formie obrazów to nieodłączny element dobrze zagospodarowanego wnętrza. Salon jako pomieszczenie, w którym dobywają się liczne spotkania towarzyskie, to idealne miejsce na wyeksponowanie obrazu. Krajobraz wiejski a może martwa natura? Wybór obrazów na polskim rynku jest naprawdę ogromny.

Styl prowansalski

Jeśli w serwisie internetowym lub sklepie zachwyca drzewo obraz z galerii Bimago, to znaczy, że w gust trafia styl prowansalski. Styl ten jest pełen roślinności, bieli i przytulnego drewna. Artyści, malując takie obrazy, inspirują się przede wszystkim klimatycznymi obszarami Francji. Chcąc dodać trochę sielskości do salonu, warto wybrać obrazy, przedstawiające lawendowe pola, winnice czy krajobrazy, na których widać skaliste doliny.

Styl rustykalny

Na obrazach reprezentujących ten styl widać, że ludzkie ręce są zdolniejsze niż automatyczne maszyny. Jeśli w salonie króluje drewno, to świetnie sprawdzi się krajobraz wiejski, martwa natura czy sceny życia wiejskiego. Obrazy tego typu najlepiej będą prezentować się w drewnianych ramach, które wprowadzą również klimat swojskości.

Styl skandynawski

Obrazy w stylu skandynawskim świetnie sprawdzą się w salonach, gdzie jest dużo bieli i metalowych elementów wykończeniowych. Z uwagi na to, że to nieco chłodniejszy styl to warto powiesić na ścianie obrazy związane z żeglugą i życiem marynarzy i te, przedstawiające uroki wód. Nie bez znaczenia pozostaje także rola motywów przyrodniczych, takich jak np. drzewo obraz z galerii Bimago, który wprowadza do wnętrza pierwiastek tajemniczości.

Jak wybrać obraz do salonu?

Powyższe typy obrazów są obecnie najmodniejsze. Jednak moda i tak musi wpasowywać się w klimat salonu, a także usposobienie właścicieli domu. W innym przypadku, gdy obrazy byłyby sprzeczne z naturą gospodarzy, wtedy salon stałby się mało komfortowy. Do takiej sytuacji więc nie może dojść, ponieważ jak wiadomo w salonie, każdy szuka błogich chwil po ciężkim dniu.

Obraz, nawet jeśli na pierwszy rzut oka okazuje się być strzałem w dziesiątkę i tak musi być dopasowany kolorystycznie. Taka strategia jest konieczna, biorąc pod uwagę to, że dekoracja ścienna ma szerokie zdolności zarówno tłumienia barw, jak i przywoływania.

Ostatnim aspektem, na który, należy zwrócić uwagę, jest rozmiar samego obrazu. Oczywiście rozmiar powinien być dopasowany do wolnej powierzchni na ścianie. Na szczęście wiele sklepów informuje już o rozmiarach, tak więc przy zakupie nie ma żadnych niemiłych niespodzianek. Przykładem jest sklep oferujący produkty pod linkiem https://www.bimago.pl/obrazy/botaniczne.html W przypadku chęci nabycia dużego obrazu należy pamiętać, że sprawdzi się on w rozległych salonach.

Dodaj komentarz