budowa osiedla
Sabina Posted on 05:39

Osiedle nad Widawą – nowy projekt ROBYG WPB

139 nowych mieszkań powstanie na północy Wrocławia. Kolejne 222 deweloper buduje właśnie na Jagodnie, gdzie trwa rozbudowa jego największej inwestycji w mieście. Powstaną tam także kolejne domy atrialne. ROBYG aktywnie poszukuje też gruntów pod realizację kolejnych inwestycji, które umożliwią dalszą ekspansję na wrocławskim rynku.

Nowy projekt ROBYG WPB we Wrocławiu to kameralne osiedle o niskiej zabudowie. Na Osiedlu nad Widawą powstaną 3 budynki wielorodzinne o trzech kondygnacjach: łącznie 139 mieszkań w układach od 1 do 4 pokoi, od 29 do 76 mkw. Mieszkania będą miały balkony lub ogródki. Na osiedlu znajdzie się podziemna hala garażowa, komórki lokatorskie, pomieszczenia rowerowe i plac zabaw. Deweloper zapewnia także pakiet ekologicznych rozwiązań, podobnie jak w innych wrocławskich inwestycjach: panele fotowoltaiczne na dachach, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz nowoczesny system Smart House w mieszkaniach, który pozwala ograniczyć zużycie energii elektrycznej i obniżyć rachunki za media. – Podkreślamy w ten sposób, że dbałość o środowisko, a także o komfort i oszczędności przyszłych mieszkańców są dla nas ważne. Chcemy wyznaczać nowe standardy na rynku mieszkań – wyjaśnia Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu ROBYG S.A.

Najnowsza inwestycja mieszkaniowa dewelopera powstanie na Psim Polu, w bliskiej okolicy dorzecza Widawy, do której nawiązuje nazwa osiedla. Lokalizacja na północy Wrocławia nie jest przypadkowa. – To nasza kolejna inwestycja w tej części miasta. Budujemy także trzeci etap Uroczyska na Sołtysowicach. Bez wątpienia atutem tej lokalizacji jest cicha okolica i spokojna atmosfera, a do tego bliskość terenów zielonych, która sprzyja odpoczynkowi i rekreacji – wyjaśnia Joanna Chojecka.

Nowy etap budowy na Jagodnie

Deweloper rozbudowuje także swoją największą inwestycję we Wrocławiu – ROBYG Jagodno. Przy ulicy Kopycińskiego trwa budowa kolejnych czterech budynków wielorodzinnych, w których znajdą się 222 mieszkania. Ich metraże wahają się od 25,78 do 88,74 mkw., mają od 1 do 4 pokoi. Etap E osiedla, w którym powstają nowe mieszkania, ma się zakończyć w trzecim kwartale przyszłego roku. – Wykonujemy właśnie konstrukcje we wszystkich 4 budynkach wielorodzinnych. Największe postępy są w budynku E1, gdzie betonujemy strop ostatniego piętra. W pozostałych budynkach jesteśmy z konstrukcją na poziomie pierwszego (E3) lub drugiego piętra (E2 i E4) – informuje Artur Kurosz, kierownik projektu z Grupy ROBYG.

Deweloper rozpoczął także nowy etap domów atrialnych na osiedlu ROBYG Jagodno. W pierwszym etapie powstało i zostało sprzedanych 50 domów, a w najnowszym przewidziane są kolejne 44. To domy o powierzchni ok. 80 mkw. Będą miały 4 pokoje, 2 łazienki, wewnętrzny ogród i taras. Zostaną wyposażone m.in. w rolety zewnętrzne, klimatyzację, maty grzewcze elektryczne do łazienek i miejsce postojowe. Część z domów atrialnych będzie miała schowki na rowery, a część komórki lokatorskie. Zakończenie ich budowy zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Po zakończeniu wszystkich etapów budowy na osiedlu powstanie 13 budynków wielorodzinnych, 182 domy w zabudowie atrialnej i 22 w szeregowej. Łącznie około 850 mieszkań. ROBYG WPB zaplanował tutaj także park, przedszkole, siłownię plenerową, klub malucha i stację do ładowania pojazdów elektrycznych. Pod budynkami wielorodzinnymi będzie hala garażowa, a na ich parterze – lokale na działalność usługowo-handlową. – Zależy nam na tym, aby mieszkańcy osiedla mieli wszystko, czego potrzebują tuż pod ręką. Jagodno to wciąż rozwijająca się dzielnica. Udostępniając miejsca do prowadzania biznesu, chcemy wprowadzić dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców – wyjaśnia Joanna Chojecka.

Dynamiczny rozwój czołowego dewelopera

Grupa ROBYG S.A. działa we Wrocławiu od 2018 roku, kiedy rozpoczęła swoją największą inwestycję we Wrocławiu: osiedle ROBYG Jagodno. W maju zeszłego roku przejęła Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, stając się tym samym ważnym graczem na wrocławskim rynku nieruchomości.

– Jesteśmy jednym z największych deweloperów w Polsce, a Wrocław jest dla nas ważnym miastem. Chcemy być tu silnie obecni i widać to w naszym dynamicznym rozwoju – wyjaśnia Joanna Chojecka.

Po włączeniu WPB ROBYG kontynuuje projekty wrocławskiej spółki: trwa rozbudowa o kolejne etapy Uroczyska i Wojszyckich Alejek. Nowy, trzeci etap Uroczyska to 88 mieszkań, łącznie na osiedlu będzie ich 309. Budowa zakończy się pod koniec tego roku. Z kolei w wyniku drugiego etapu Wojszyckich Alejek przy ulicy Gałczyńskiego osiedle powiększy się o 3 budynki i 148 mieszkań. W ubiegłym roku ROBYG WPB zakończył budowę Leśnej Przystani, a w tym roku – Willi nad Potokiem, czyli dwupiętrowego budynku w stylu miejskiej willi z 13 mieszkaniami. Nowością w ofercie dewelopera jest inwestycja od początku prowadzona pod szyldem ROBYG WPB: Kameralna Olszówka na Krzykach. Powstanie w niej 55 mieszkań, od 2 do 4 pokoi. Ich metraże wahają się od 39 do 79 mkw. Wszystkie mieszkania położone na parterze mają ogródki, a na piętrach – loggie lub balkony.

We Wrocławiu, łącznie z najnowszym projektem Osiedle nad Widawą, w trakcie realizacji jest 5 inwestycji oraz 754 mieszkań lub domów. W kolejnych latach deweloper planuje dalszą ekspansję na wrocławskim rynku i wprowadzenie do sprzedaży nowych inwestycji.

Przez ponad 20 lat działalności Grupa ROBYG sprzedała w Polsce ponad 26 tysięcy mieszkań. W tej chwili buduje w kraju blisko 6500 mieszkań. Deweloperowi zaufało już ponad 100 tysięcy klientów. Obecnie ma w ofercie blisko 1500 mieszkań, zaś cały bank ziemi w posiadaniu firmy daje perspektywę na 23 300 lokali.

Dodaj komentarz