rekuperacja
Sabina Posted on 06:27

Rekuperacja, czyli nowoczesność we wnętrzu

Współczesne wnętrza charakteryzują się nietuzinkowym designem, ponadczasowością wyrażoną najwyższej jakości wyposażeniem oraz minimalistycznymi detalami. Domy w stylu nowoczesnym reprezentują nową generację, którą umila – wykorzystana w nich – innowacyjna technologia, pozwalająca w wygodny i intuicyjny sposób sterować przestrzenią mieszkalną. Dobrym przykładem jest rekuperacja.

W inteligentnym domu nie ma miejsca na przypadkowość. Instalując urządzenia kierujemy się indywidualnymi potrzebami i dążymy do uzyskania maksymalnie komfortowej przestrzeni. Współczesne możliwości technologiczne pozwalają stworzyć instalacje, które wpływają na komfort życia, oddziałując zarówno na aspekty dotyczące zdrowia, wygody, jak i estetyki. Dziś możemy zamontować we wnętrzu – praktycznie niewidoczny – system rekuperacji VASCO, który zastępuje stare metody wietrzenia pomieszczeń. To rozwiązanie zapewnia komfort świeżego i czystego powietrza z ekonomicznym odzyskiem ciepła.

Moc dyskrecji

Stylowa forma nowoczesnych domów kryje w swoim wnętrzu wysoko rozwinięte, inteligentne systemy. Rewolucyjne rozwiązania zastosowane w nowej generacji rekuperatorach sprawiają, że urządzenie w żaden sposób nie wpływa na estetykę domu. Rekuperatory zaprojektowane do domów jednorodzinnych, sprawiają, że ich instalacja nie wymaga zmian układów architektonicznych, tworzenia zabudów czy podwieszanych sufitów. Powietrze w systemie rekuperacji Vasco jest nawiewane lub wywiewane z wszystkich pomieszczeń przez kanały Easy Flow o przekroju płasko – owalnym o wysokości 6 cm i szerokości 12,6 cm. Dzięki takiej konstrukcji wszystkie rury mogą być ukryte są w warstwach podłogowych. Widoczne, jedynie na powierzchni sufitu, dekoracyjne osłony zaworów SMILEY zaprojektowane są z największą precyzją i estetyką. Osłony można idealnie dopasować do wystroju wnętrza oraz własnego gustu, wybierając jeden z 4 kształtów. Kwestia koloru również należy do właściciela, gdyż może być ujednolicona z sufitem przy użyciu odpowiedniej farby.

Cichy powiew czystości

Zdolność tłumienia dźwięków wentylatora to cecha, którą w rekuperatorze VASCO pokocha każdy jego użytkownik. Prawidłowo wykonana instalacja systemu powoduje, że działa on poniżej tła akustycznego, co zapewnia rekordowo niski poziom hałasu wewnątrz domu. Dzięki cichemu rekuperatowi Vasco, systemowi kanałów EasyFlow z anemostatami Smiley, a także dzięki innowacyjnym kanałom HRV (o średnicy 20 cm) panuje cisza i spokój, a wokół domownicy oddychają czystym i świeży, powietrzem. Kanały wykonane są bowiem z tworzywa sztucznego HDPE, co sprzyja  pochłanianiu dźwięków. Dodatkowo profil rury opracowany został w specjalny sposób, eliminując wszelkie zawirowania przepływu strumieni powietrza. Należy jednak pamiętać, że podstawą funkcjonowania całego systemu jest rekuperator, w którym znajdują się wentylatory działające z dużą mocą. Ich praca wiąże się z emisją dźwięku, dlatego aby całkowicie zapewnić komfort i ciszę w przestrzeni mieszkalnej, rekuperator należy zamontować w osobnym pomieszczeniu, wydzielonym akustycznie.

Inteligencja bez wysiłku

Rekuperator jest niezwykle dyskretny i niezauważalny, przez co mieszkańcy mogą zupełnie zapomnieć o jego istnieniu i cieszyć się jedynie świeżym i czystym powietrzem. Zautomatyzowane sterowanie wentylacją mechaniczną w żaden sposób nie angażuje użytkowników do obsługi skomplikowanych ustawień. Pracę rekuperatora VASCO można kontrolować z każdego miejsca – zarówno w domu, jak i na drugim końcu świata. Podstawą sterowania wentylacją jest aplikacja VASCO CLIMATE CONTROL na smartfona. Liczne funkcje samego urządzenia, jak i rozszerzenia wprowadzane do aplikacji, umożliwiają całkowite dostosowanie wentylacji do potrzeb użytkownika – od trybu nieobecności (uruchamianego podczas wyjazdu mieszkańców z domu), przez specjalny program ustawiany na czas palenia w kominku, po całkowitą kontrolę systemu ogrzewania domu.  Zintegrowane filtry systemu rekuperacji wbudowane w urządzenie posiadają wysoką efektywność oczyszczania powietrza, zatrzymując nawet smog i alergeny.

Rekuperacja to definicja domu nowej generacji. Dba zarówno o zdrowie mieszkańców, ich komfort, ale także o finanse. Dodatkowo, firma Vasco dorzuca do tego również – bezpieczeństwo, dając 6-letnią gwarancję na swoje produkty.

Dodaj komentarz