silowniki gazowe
Sabina Posted on 08:46

Siłowniki gazowe do łóżek – jakie dają korzyści?

Siłowniki gazowe do łóżek medycznych niosą za sobą multum korzyści. Warto wspomnieć o tym, że znacznie ułatwiają unoszenie różnych elementów konstrukcyjnych w szpitalnych łóżkach. To prosty mechanizm, dzięki któremu oszczędza się sporo sił i energii (korzystają na tym sami pacjenci, rehabilitanci, fizjoterapeuci i pielęgniarki). Z pomocą siłowników gazowych nie będzie żadnych problemów z zapewnieniem pacjentom maksymalnego komfortu w trakcie powrotu do zdrowia lub też wykonywania ćwiczeń.

Siłowniki gazowe do łóżek – idealne rozwiązanie dla personelu medycznego

Siłowniki gazowe do łóżek stworzone są w taki sposób, iż cechują się niezwykłą uniwersalnością. Spełnią oczekiwania personelu medycznego oraz rodzin pacjentów. Siłowniki są stosowane głównie w:

  • konstrukcjach stelażowych,

  • układach podnoszenia.

Cechą charakterystyczną siłowników gazowych do łóżek jest to, iż są napełniane gazem (zwykle jest to azot) na taką siłę, która jest wymagana do realizowania wskazanych czynności (pod dedykowane aplikacje). Nie ma najmniejszych problemów, aby wykorzystywać je w nowocześnie projektowanych łóżkach szpitalnych, ale też w łóżkach, z których korzysta się w domach, hotelach czy też pensjonatach. Siłowniki zdobywają bardzo duże uznanie przede wszystkim dlatego, iż gwarantują użytkownikom cichą i wydajną pracę. Są bezawaryjne, niezawodne i mają niebagatelny wpływ na wzrost komfortu korzystania z użytkowanego łóżka.

Prosty montaż oraz obecność hydraulicznego tłumienia

Odpowiedniej klasy siłowniki gazowe do łóżek posiadają hydrauliczne tłumienie (amortyzację). Dodatkowo zyskują coraz większą popularność ze względu na prosty montaż (przydadzą się m.in. wsporniki oraz sworznie). W zdecydowanej większości przypadków zajmują się tym użytkownicy, chociaż niekiedy wskazane jest skorzystanie z usług fachowców. W przypadku siłowników gazowych do łóżek medycznych nie powinno być problemów z ewentualną ekspresową wymianą. Zaskakują swoją długą żywotnością (nawet do ponad 30 tysięcy cykli).

Siłowniki gazowe są zakończone na wiele sposobów, dlatego ostateczny zakup warto poddać dogłębnej analizie. Może to być np. gwint lub stalowe „uszy”. Przyda się konsultacja z doświadczonym specjalistą, aby porównać dostępne modele i wybrać ten najkorzystniejszy. Opisywane akcesoria umożliwiają utrzymanie ciężkich elementów konstrukcyjnych łóżek w pożądanej pozycji (przez wymagany czas, np. w trakcie rehabilitacji). Z ich pomocą unosi się m.in. zagłówki.

Dodaj komentarz