produkty bhp
Sabina Posted on 13:32

Środki czystości BHP w zakładzie pracy – wymagania, rodzaje, zakup

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków pracy, które są zgodne z zasadami BHP – bezpieczeństwa i higieny pracy. Wymogi BHP obejmują również obowiązek udostępnienia pracownikom odpowiednich środków czystości. Jakie z nich należy zakupić do firmy?

Jakie środki czystości BHP wybrać do firmy?

Środki czystości pomagają w utrzymaniu właściwej czystości. Mogą być one używane zarówno do sprzątania i dezynfekowania, jak również mogą stanowić produkty do zastosowania indywidualnego.

Pracodawca zobowiązany jest do zakupienia oraz do udostępnienia odpowiednich środków czystości pracownikom, aby mogli oni z nich korzystać podczas sprzątania oraz higieny.

Specjalnie dobrana chemia i artykuły BHP – https://abrys-technika.pl/chemia-i-artykuly-bhp/ to dwie ważne kwestie w dbałości o odpowiedni poziom czystości i bezpieczeństwa w firmie. Potrzebne środki powinny zostać wtedy dobrane tak, aby zapewniały one właściwą efektywność działania i odpowiadały wymaganiom konkretnych stanowisk pracy oraz warunkom panującym w firmie.

Środki czystości BHP – rodzaje

Do kategorii środków czystości BHP zalicza się szeroka gama produktów, które różnią się pomiędzy sobą swoim przeznaczeniem, formułami, działaniem, a także spełnieniem odpowiednich norm.

Wśród najczęściej stosowanej chemii BHP znajdują się poniższe produkty:

  • środki do sprzątania – płyny do mycia, żele, środki do czyszczenia miejscowego dopasowane do konkretnych powierzchni
  • środki do toalety – specjalne środki zapewniające skuteczne czyszczenie, dezynfekcję
  • środki do dezynfekcji – pozwalają na usuwanie drobnoustrojów, w tym wirusów, bakterii oraz grzybów
  • mydła – najczęściej stosowane są mydła w płynie uzupełnione o praktyczne dozowniki
  • pasty do mycia rąk, pasty BHP – ze względu na silne składniki czyszczące szybko usuwają zabrudzenia
  • kremy do rąk – pozwalają na utrzymanie ich w odpowiednio kondycji, gdy są narażone na wysuszenie na skutek rodzaju pracy, intensywnego czyszczenia

Gdzie kupić środki czystości BHP dla firmy?

Obecnie chemia BHP oferowana jest w wielu wariantach do wyboru, dlatego można dostosować ją specjalnie do konkretnego zastosowania. Najszerszy zakres produktów dostępnych jest w sklepach BHP, które oferują dostęp do wielu marek, także dostarczających specjalistyczne środki czystości.

Środki czystości do firm można zamawiać również za pośrednictwem internetu w sklepach BHP działających online. Zamówienie można złożyć w dowolnym momencie, bez konieczności osobistej wizyty w hurtowni. Produkty dostarczane są przez firmy kurierskie lub innym wybranym przez klienta transportem.

Dodaj komentarz