spawanie
Sabina Posted on 08:54

Usługa spawania – jak znaleźć dobrą firmę?

Pewną ręką doświadczony spawacz podaje spoiwo do jeziorka spawalniczego. Centymetr po centymetrze. Metr po metrze. Zawsze tym samym równym ruchem tworzy idealną spoinę. Osiągnięcie takiej jakości pracy  wymaga znacznej wiedzy, lat praktyki i wielu umiejętności. Jeśli potrzebujesz usług spawalniczych, z pewnością chciałbyś, aby to właśnie w ten sposób były wykonane. Jak znaleźć dobrą firmę spawalniczą?

Czy różne metody spawania dają tę samą jakość spoiny?

Spawanie metodą TIG to jedyny proces spawania, który pozwala uzyskać wysokiej jakości rezultaty w przypadku wszystkich rodzajów metali? Dlatego jest to zawsze pierwszy wybór przy produkcji aluminiowych lub nierdzewnych pojemników dla przemysłu spożywczego, które nie będą rdzewieć ani nie będą się w nich rozwijać bakterie. Standardy higieny żywności wymagają nie tylko absolutnej czystości, ale także doskonałych spawów.

Wiele komponentów wymaga ręcznego spawania i dlatego tylko najlepsze firmy, które oferują spawanie w Gdańsku, są w stanie sprostać wysokim wymaganiom odbiorców. Niestety coraz mniej jest profesjonalnych spawaczy, którzy są wprawieni w ręcznym spawaniu metodą TIG. Brak spawaczy jest poważnym problemem, a szczególnie źle wygląda sytuacja ze spawaniem metodą TIG. Dlatego firmy o ustalonej renomie są tak wysoko cenione przez zadowolonych klientów

TIG – trudna umiejętność do opanowania

Spawanie metodą MIG/MAG jest znacznie łatwiejsze do nauczenia. W tego rodzaju spawaniu spoiwo lub drut spawalniczy służą jako elektroda, która zapala łuk. Podczas pracy spawacza więcej spoiwa lub drutu spawalniczego jest automatycznie podawane za pomocą podajnika drutu. Spawacz ma więc wolną rękę do podparcia dłoni trzymającej palnik spawalniczy, co znacznie ułatwia kontrolowanie położenia i kierunku palnika.

Spawanie TIG jest inne: tutaj elektroda wolframowa nie topi się, a spawacz musi podawać materiał spawalniczy wolną ręką, kropla po kropli lub w sposób ciągły. Aby zapobiec powstawaniu niepożądanych porów, drut spawalniczy (w postaci pręta) również musi przez cały czas przebywać w środowisku gazu osłonowego. Firma Mejer Pol Jarosław Mejer zatrudnia wielu specjalistów, którzy są mistrzami spawania metodą TIG, która  jest trudnym zadaniem, wymagającym dużego doświadczenia, umiejętności i pewnej ręki.

Firma zatrudnia nie tylko doświadczonych spawaczy, ale również wielu innych specjalistów obróbki metali. Wspiera ich bogato wyposażony park maszynowy, dzięki któremu są w stanie sprostać nawet największym wyzwaniom i zrealizować zadania, które wymagają najlepszych.

Dodaj komentarz