Sabina Posted on 11:59

W jakich przypadkach warto zamówić lustra na wymiar?

Niektóre wnętrza wymagają specjalnego projektu, który będzie w całości wykorzystywał całą dostępną przestrzeń. Nie zawsze rozwiązania dostępne w sklepach się sprawdzą. Kiedy warto wykorzystać lustra robione na wymiar?

Gdzie sprawdzą się lustra na wymiar?

Aranżacja wnętrza nie zawsze jest prosta. Czasami spełnienie oczekiwań właściciela jest wyzwaniem, szczególnie wtedy, gdy powierzchnia mieszkania lub domu jest niewielka. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest skorzystanie z elementów robionych na zamówienie. Lustra na wymiar sprawdzą się przede wszystkim wtedy, jeśli chcesz je wykorzystać w nietypowym miejscu lub w niestandardowym kształcie. Mogą pełnić funkcje wyłącznie ozdobne i być wykorzystane w każdym pomieszczeniu. Lustra na wymiar w Warszawie i innym miastach Polski wykonuje się zazwyczaj do mieszkań lub domów z nietypową, oryginalną aranżacją. Stanowią część wyposażenia szafy lub element maskujący wąski kawałek ściany. Bardzo często stanowią część konstrukcji i niezbędne jest ich odpowiednie przygotowanie, takie jak docięcie do wybranego kształtu lub umieszczenie na nich specjalnych otworów pod oświetlenie, lub okablowanie.

Dlaczego warto wykorzystać lustra w wystroju wnętrz?

Lustra mają wiele zalet. Oprócz ich podstawowej funkcji służącej przeglądaniu się mogą również stanowić element dekoracyjny. Duże lustrzane powierzchnie w małym pomieszczeniu pozwolą je optycznie powiększyć. Dodatkowo przez to, że lustra odbijają światło, pozwalają zapewnić prawidłowe doświetlenie. Niektóre aranżacje, np. takie w stylu glamour wykorzystują dużo elementów lustrzanych — zarówno na ścianach, jak i meblach. W pomieszczeniach kuchennych i łazience zamiast luster lepiej sprawdzi się specjalnie laminowane szkło. Jest ono dużo łatwiejsze w utrzymaniu, szczególnie wtedy, gdy miejsce narażone jest na częsty kontakt z wodą. Laminowanie szkła na każdy możliwy kolor sprawia, że można je dopasować do każdego wnętrza według własnych upodobań i stworzyć unikalny styl.

Dodaj komentarz