rekuperacja
Sabina Posted on 07:30

Wentylacja z rekuperacją. Wybierz dobrze. Wybierz STIEBEL ELTRON

Oddychaj świeżym powietrzem i skutecznie odzyskuj ciepło. Odkryj świat innowacyjnych jednostek wentylacyjnych, które zapewniają świeże powietrze i niższe rachunki. Zmień światło swojej przyszłości na zielone. Wymień powietrze w najwygodniejszy sposób wykorzystując systemy wentylacji z rekuperacją.

Decydując się na kontrolowaną wentylację pomieszczeń mieszkalnych, świeże powietrze będzie stałym elementem Twojego domu. Dzięki wentylacji Ty i Twoja rodzina nie będziecie wdychać powietrza o wysokim stężeniu zanieczyszczeń. A wszystko to bez irytującego otwierania okna, które również wpuszcza hałas, kurz i pyłki. Urządzenia wentylacyjne są idealne, zwłaszcza w domach dobrze ocieplonych, ponieważ naturalna wymiana powietrza jest bardzo niska. Po zainstalowaniu możesz cieszyć się zdrowym powietrzem przez długi czas.

Dobre powody, by odetchnąć w domu:

  • Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach
  • Większy komfort życia dzięki automatycznej wentylacji bez czasochłonnej ręcznej wentylacji przez uchylanie okien
  • Energooszczędna wentylacja dzięki odzyskowi ciepła

Wybierz najlepsze rozwiązanie dla swoich potrzeb

Głęboki oddech jest dobry dla każdego. Aby miało to pozytywny wpływ na przyrodę i Twój dom, potrzebne jest świeże powietrze, które regularnie trafia do Twoich pomieszczeń. Skorzystaj z  urządzeń wentylacyjnych STIEBEL ELTRON, które zamieniają zużyte powietrze na nowe i sprawiają, że wentylacja okienna staje się dla Ciebie zbyteczna.

Dzięki centralnej wentylacji pojedyncza jednostka (rekuperator) dostarcza i odprowadza powietrze do/z wnętrza budynku za pomocą systemu wentylacji. Potrzebne do tego kanały wentylacyjne mogą być wpuszczone w ścianach betonowych lub podwieszanych sufitach, w podłogach lub umieszczone pod jastrychem – nawet na otwartej przestrzeni. Ta opcja jest szczególnie polecana w przypadku nowych projektów i kompleksowych projektów modernizacyjnych. Jego główną zaletą jest równomierne dostarczanie świeżego powietrza w całym budynku.

Energia odzyskana z powietrza wywiewanego może być wykorzystana do podgrzania powietrza nawiewanego. Efektywność i zdrowy tryb życia idą w parze.

Centralny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła (w skrócie rekuperacja) w nowych domach to już standard. I to nie tylko w związku z nowymi wymaganiami energetycznymi WT 2021,
a poprzez podwyższony komfort.

Zadaniem rekuperatora centralnego jest:

  • dostarczenie nam odpowiedniej ilości świeżego powietrza;
  • odprowadzenia nadmiaru wilgoci, która wynika z naszego pobytu w domu;
  • odzysk ciepła do 94% ciepła z powietrza zużytego;
  • filtrowanie szkodliwych cząsteczek SMOGu i pyłków roślin (filtry klasy M5/F7).

Zaawansowane urządzenia, które przynoszą oszczędności finansowe pod czas zapełnienia naszego komfortu! Kontrolowaną wentylację pomieszczeń mieszkalnych można uzyskać, instalując centralny system wentylacji. Instalacja rekuperacji jest prosta i przynosi wymierne korzyści.

Decentralny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Decentralna wentylacja ścienna nie posiada systemu dystrybucji powietrza, a poszczególne jednostki rekuperacyjne są zamontowane w bezpośrednio w ścianie zewnętrznej. Jest to idealne rozwiązanie dla istniejącego domu z problemami wentylacji oraz po dociepleniu ścian i wymianie okien, kiedy dom przestaje „oddychać”. Bardzo istotne w tym systemie jest szczególnie prosta instalacja oraz niski koszt inwestycyjny.

Dowiedz się więcej. Skorzystaj z FORMULARZA i złóż zapytanie ofertowe. Otrzymasz od STIEBEL ELTRON propozycję dostosowaną do Twojego budynku – szytą na miarę.

Dodaj komentarz