wylewka posadzki
Sabina Posted on 13:28

Wylewka anhydrytowa – co warto o niej wiedzieć?

Przed podjęciem decyzji, która dotyczy tego jaki rodzaj wylewki wybrać do stworzenia posadzki warto poznać każdy z nich. Jeden z wyborów to wylewka anhydrytowa, która powstaje ze spoiwa anhydrytowego, czyli odwodnionego gipsu. Co warto o niej wiedzieć, czy warto na nią postawić i komu powierzyć jej wykonanie?

Co warto wiedzieć na temat wylewki anhydrytowej?

Przede wszystkim najważniejsza informacja na temat wylewki anhydrytowej to fakt, iż nadaje się tylko do wnętrz budynków. Nie można stosować jej na zewnątrz, więc wykonanie z jej pomocą balkonu, bądź tarasu jest po prostu niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że wylewka anhydrytowa nie jest warta uwagi.

O tym jakie właściwości dokładnie ma wylewka anhydrytowa można dowiedzieć się na przykład poprzez rozmowę z przedstawicielami firmy Termolit, która jest jednym ze specjalistów na rynku w zakresie jej wykonywania. Poprzez kontakt z jej pracownikami można poznać dokładne koszty, właściwości, a także czas przygotowania wylewki anhydrytowej.

Czy warto postawić na wylewkę anhydrytową?

Wylewka anhydrytowa jest zdecydowanie warta uwagi. Przede wszystkim jest to jeden z lepszych wyborów dla osób, które mają zamiar zamontować w swoim domu ogrzewanie podłogowe. Wynika to z tego, iż posadzka, która została wykonana przy pomocy wylewki anhydrytowej bardzo dobrze przewodzi ciepło, a co za tym idzie korzystanie z ogrzewania podłogowego będzie tańsze, gdyż aby skutecznie ogrzać pomieszczenie nie będzie trzeba marnować tyle energii.

Inna bardzo ważna zaleta, która sprawia, iż warto skorzystać z wylewki anhydrytowej to fakt, iż jest ona łatwa w rozprowadzeniu, a także z jej pomocą można dość łatwo stworzyć gładką posadzkę. Jest to możliwe dzięki temu, że wylewka anhydrytowa posiada naturalne właściwości samopoziomujące. Ponadto posadzka z takiej wylewki anhydrytowej jest lżejsza od cementowej, a także bardziej elastyczna. Do tego nie wymaga stosowania żadnych zbrojeń, a także dylatacji pośrednich.

Dodaj komentarz