Sabina Posted on 13:45

Zamek szyfrowy do drzwi – dlaczego jest lepszą alternatywą dla klucza?

Możliwość szybkiego i wygodne wystukania kodu palcem jest dla wielu znacznie lepszą wizją aniżeli szukanie klucza na dnie torebki lub plecaka. Takie rozwiązanie jest także doskonałą opcją dla osób, które zajmują się wynajmowaniem apartamentów – dzięki temu mogą oni swoim wczasowiczom udostępnić jedynie szyfr niezbędny do otwarcia drzwi, bez potrzeby spotykania się w celu przekazania klucza. Dlaczego jeszcze warto zastanowić się nad zamkiem szyfrowym?

Zamek szyfrowy – dlaczego warto?

Jak wiele urządzeń, zamki szyfrowe powstały z potrzeby uproszczenia i przyspieszenia codziennych czynności, które są ważne przede wszystkim z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Dlaczego elektrozaczep jest lepszym wyborem niż standardowy zamek na klucz? Przede wszystkim dlatego, że oprócz szybszego otwierania drzwi pozwala wyeliminować również ryzyko zgubienia kluczy. W takim przypadku nie tylko utraciłoby się dostęp do domu lub innego obiektu, ale również naraziło na ewentualną kradzież. Koniec końców niezbędna byłaby wtedy wymiana zamka, aby ponownie móc cieszyć się odpowiednio zabezpieczonym budynkiem. Posiadając zamek szyfrowy, nie trzeba się obawiać, że taka sytuacja kiedykolwiek będzie miała miejsce.

Elektroniczne zamki szyfrowe są zwykle wyposażone w dodatkowy żeton, który może otworzyć drzwi, kiedy zapomni się szyfru. Przeważnie przybiera on postać karty dostępu lub okrągłego breloka. W takiej sytuacji ma się więc dwa sposoby odblokowania obiektu – za pomocą hasła lub tokena.

W jakich miejscach sprawdzi się zamek szyfrowy?

Obecnie, kiedy niemalże wszystko sterowane jest w sposób elektroniczny, również zamki umożliwiają taką funkcję. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i w jakimkolwiek innym budynku, w którym niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa. Nie zawsze bowiem ma się możliwość rozdysponowania kluczy wszystkim użytkownikom danej nieruchomości.

Elektrozaczep jest więc świetnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w miejscach, takich jak:

  • klatki schodowe,
  • wjazdy na posesje,
  • biurowce,
  • magazyny oraz budynki przemysłowe,
  • parkingi.

Zamki szyfrowe, jak więc się okazuje, mają bardzo szerokie zastosowanie zarówno w miejscach publicznych, jak i tych całkowicie prywatnych. Ze względu na różne rodzaje tego typu zamków, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać taki, który dopasować można do własnych potrzeb.

Klamka na kod może występować w wersji otwieranej za pomocą kodu jak i takiej, która korzysta z karty dostępu. Pierwsza opcja będzie świetnym wyborem, gdy do danego pomieszczenia, które chce się zabezpieczyć kodem, wchodzi niewiele osób, a druga świetnie sprawdza się w biurach lub obiektach przemysłowych.

Zamek szyfrowy – jak działa?

Obsługa zamka elektronicznego jest niezwykle prosta. Cały system oparty jest bowiem na module sterującym, który otwiera podłączony do niego zamek za pomocą kodu lub karty magnetycznej.

Elektroniczne zamki do drzwi można ustawić na różne sposoby, w zależności od konkretnego modelu. Mogą zarówno zamykać się automatycznie po każdorazowym otwarciu, jak i również pozostawać w pozycji otwartej. Istnieją też bardziej zaawansowane moduły, które pozwalają chociażby na czasowe otwarcie zamka lub otworzenie go jedynie raz, aby ten potem zamknął się samodzielnie. Takie rozwiązania są szczególnie przydatne, gdy chce się zostawić komuś otwarte drzwi lub bramę, oczekując jednocześnie, że następnie zamek automatycznie sam się zamknie.

Klamka na kod – co jeszcze warto wiedzieć?

Zamek szyfrowy jest rozwiązaniem, które cieszy się szczególnym zainteresowaniem osób, które oczekują solidnego sprzętu, który zapewni najwyższe bezpieczeństwo przy jednoczesnej wygodzie użytkowania. Wiele modeli charakteryzuje się niezwykle prostym oraz szybkim montażem. Często także nie jest wymagana wymiana zamka wpuszczanego. Oznacza to, że z powodzeniem można zamontować takie rozwiązanie nie tylko w nowych inwestycjach, ale również w budynkach już istniejących.

Choć wiadomo, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, to warto także wiedzieć, że klamka na kod może występować nie tylko w różnych wersjach kolorystycznych, ale też w wielu kształtach, toteż bez problemu można za jej pomocą uzyskać zaplanowany efekt wizualny.

Dodaj komentarz