brama garazowa
Sabina Posted on 08:16

Bramy garażowe uchylne – ile kosztują?

Spośród wszystkich dostępnych na rynku bram garażowych jednymi z najpopularniejszych są bramy garażowe uchylne. Są one bardzo często spotykane w polskich domach wzbogaconych o garaże. Ile kosztują bramy garażowe uchylne, gdzie można je zamówić, co je charakteryzuje i jakie sa dla nich alternatywy?

Gdzie zamówić bramy garażowe uchylne?

Chcąc zamówić bramy garażowe uchylne w Poznaniu musimy znaleźć firmę, która je produkuje lub przynajmniej zajmuje się ich dystrybucją. W tej kwestii zazwyczaj warto zdać się na pomoc internetu, który jest najskuteczniejszym narzędziem, gdy trzeba cokolwiek znaleźć w krótkim czasie. Decydując się na wpisanie w nim odpowiedniej frazy dość szybko znajdziemy uznanych producentów bram garażowych.

Jedno z przedsiębiorstw, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę, gdy szukamy bram garażowych to firma AMB. Produkuje ona bramy garażowe, drzwi stalowe KMT, różnego rodzaju okna. Oprócz tego w jej ofercie znajdziemy też parapety, wewnętrzne ściany szklane, rolety, czy też żaluzje fasadowe.

Ile należy zapłacić za bramę garażową uchylną?

Koszt bramy garażowej uchylnej jest uzależniony od kilku czynników. Jedna z najważniejszych kwestii to ocieplenie. Bramy z ociepleniem są naturalnie nieco droższe. Te nieocieplone da się obecnie kupić średnio za mniej więcej 1000 polskich złotych. Gdy jednak zależy nam na bramie ocieplonej, która pozwoli na utrzymanie wyższej temperatury w garażu, to trzeba przygotować się na koszty rzędu 2000 złotych lub więcej.

Czym charakteryzują się bramy garażowe uchylne?

To, co charakteryzuje bramy garażowe uchylne to przede wszystkim ich cena, która jest jedną z niższych spośród wszystkich rodzajów bram. Ponadto dobrze sprawdzają się one w garażach, gdzie nadproże jest niskie i wynosi mniej niż standardowe 20 centymetrów. Kolejna kwestia, o której trzeba pamiętać przy bramach garażowych uchylnych to fakt, iż do otwarcia potrzebują one sporej przestrzeni z przodu, gdyż ich dolna część wysuwa się do przodu w trakcie otwierania.

Dodaj komentarz