dom drewniany
Sabina Posted on 09:25

Domy drewniane – jakie mają zalety?

Obecne rozwiązania technologiczne pozwalają na wykorzystywanie różnych materiałów przy budowie domów. Obecnie popularnością cieszą się domy z drewna, które z powodzeniem można wykorzystać jako obiekty całoroczne, z których korzystanie będzie komfortowe. Drewniana konstrukcja wykazuje bardzo wysoką trwałość, a przy tym posiada wiele zalet, które czynią ją wartą zainteresowania w odniesieniu do tradycyjnych domów ceglanych. Poznaj zatem najważniejsze zalety, które przemawiają za wybraniem tego rodzaju konstrukcji, które mogą w wielu przypadkach sprawdzić się naprawdę znakomicie i postawienie, na które będzie miało jak najbardziej sens.

Niższy koszt i czas budowy

Podstawowe zalety, które przemawiają za wybieraniem konstrukcji z drewna to niższy koszt budowy i zdecydowanie szybsze wzniesienie konstrukcji. Domy drewniane w Krakowie mogą zostać postawione na lżejszych fundamentach. Dodatkowo samo drewno jako materiał jest tańsze w zakupie. Wszystko to sprawia, że koszty budowy mogą być nawet kilkukrotnie niższe niż w przypadku domów murowanych. Taka opcja budowy jest dla wielu osób bardzo korzystna i jak najbardziej warto się tego rodzaju konstrukcjami zainteresować, gdyż mogą sprawdzić się rewelacyjnie.

Dodatkowo sam czas budowy jest o wiele krótszy. Drewno nie wymaga bowiem czasu wyschnięcie wszystkich materiałów wiążących. Dzięki temu wzniesienie gotowej konstrukcji możliwe jest nawet w kilka miesięcy. Dodatkowo domy z drewna można postawić zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.

Bardzo wysoka trwałość konstrukcji drewnianych

Dodatkowo domy z drewna są tak samo trwałe jak konstrukcje murowane. Drewno dzięki odpowiednim zabezpieczeniom jest odporne na działanie warunków atmosferycznych. Nawet takie elementy jak dach prefabrykowany dzięki odpowiedniemu wykonaniu wykazuje się bardzo wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia. Decydując się na domy z drewna można być z nich zadowolonym przez długi czas i bardzo komfortowo korzystać z tego rodzaju konstrukcji. Domy nawet po kilkunastu latach nie będą wymagały żadnych napraw w samej konstrukcji.

Dodaj komentarz