szlifierka
Sabina Posted on 09:02

Cechy profesjonalnej szlifierki idealnej do warsztatu

Szlifierki to jedne z najpopularniejszych elektronarzędzi. Nie obędzie się bez nich ani profesjonalny warsztat, ani ten przydomowy. W popularności i rozpowszechnieniu ustępują tylko wiertarkom. Odzwierciedlają to oferty sklepów z elektrosprzętem. Znajdziesz w nich mnóstwo ofert dotyczących różnego rodzaju szlifierek. Czym się od siebie różnią i czym powinny się cechować, by pracować sprawnie każdych warunkach? W tym artykule poznasz odpowiedzi na te pytania!

Szlifierka warsztatowa

Szlifierki są narzędziami uniwersalnymi, co szczególnie przydaje się w warsztacie. Przy doborze odpowiednich tarcz i właściwej konstrukcji, mogą nie tylko ostrzyć, czyścić i polerować, ale także skutecznie i precyzyjnie obrabiać wszelkie materiały. Od metali, przez drewno, a na tworzywach sztucznych kończąc. Kwestia doboru mocy i prędkości obrotowej powinna być dostosowana do Twoich potrzeb. Więcej nie zawsze znaczy lepiej, zwłaszcza jeżeli pracujesz na delikatnych materiałach. Dobrym wyborem są te z opcjami regulacji, dzięki temu są wszechstronniejsze. Warto postawić na sprawdzone marki, wśród liderów jakości znajdziesz szlifierki warsztatowe od marek takich jak DeValt, Scheppach czy Proxxon.

Mimośrodowe szlifierki

Jeżeli potrzebujesz wyszlifować trudniej dostępne miejsca, albo powierzchnie o nietypowych kształtach, najlepszym wyborem będzie zaopatrzenie się w mimośrodowy typ szlifierki. Jej tarcza wychyla się w stosunku do własnej osi, przez co pracuje efektywniej. Tego typu sprzęt znajduje zastosowanie między innymi w zdzieraniu starych warstw malarskich, ale także w pracy z meblami i surowym drewnem, a nawet karoserią samochodową. Dobre mimośrodowe szlifierki cechują się ogromną precyzją pracy, dlatego kryterium dla ich wyboru niekoniecznie powinna być moc. Po wyposażeniu ich w tarcze o mniejszej średnicy, bez problemu poradzisz sobie nawet z detalami. Warto również zaopatrzyć się w dodatkowe, przydatne akcesoria, takie jak na przykład worki na pył. Dzięki nim zaoszczędzisz sporo czasu na sprzątaniu po szlifowaniu.

Szlifierki tarczowo taśmowe

Ten rodzaj szlifierek z reguły cechuje się większą szybkością niż modele mimośrodowe. Idealnie nadają się do pracy stacjonarnej i przez to znajdują zastosowanie w wielu warsztatach. Szlifierki tarczowo-taśmowe łączą zalety obu rozwiązań, są więc dość uniwersalnym rozwiązaniem, które powinno wyjść naprzeciw potrzebom zarówno profesjonalistów jak i amatorów. W celu zapoznania się z dokładnymi informacjami i parametrami poszczególnych narzędzi, warto odwiedzić stronę sklepu mpm-24.pl, oferującego elektronarzędzia najlepszej jakości.

Dodaj komentarz