remont tynku
Sabina Posted on 16:05

Co zrobić ze starym tynkiem na ścianie?

Problem mało efektownych ścian, które trzeba w jakiś sposób zaaranżować dotyczy bardzo dużej ilości domów, mieszkań czy lokali usługowych. Są jednak sposoby na to, aby pozbyć się problemy stosunkowo niewielkimi kosztami, a co za tym idzie zwiększyć efektowny wygląd pomieszczeń. Przestawiamy 3 ciekawe sposoby, które można wykorzystać.

Stare i brzydkie tynki to problem głównie w domu mieszkańcy lokali usługowych, które powstały wiele lat temu. Na szczęście współczesna technologia oferuje dużo metod, które pozwalają na to, aby szybko, niedużym kosztem odmienić wygląd wszystkich pomieszczeń.

Szybko zależności od tego, w jakim mamy do czynienia Jak wygląda obecna powierzchnia ścian.  często może okazać się, że aby odnowić lepsze wystarczy jedynie nałożyć gładź szpachlową. W dużo cięższych przypadkach możemy zastosować materiały dekoracyjne, takie jak płytki klinkierowe kamienie dekoracyjne beton architektoniczny farby strukturalne lub płyty betonowe.

Bardzo dużo zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy i czy będziemy musieli zatrudnić fachowców do remontu.

Gładź szpachlowa

Zdecydowanie trzeba przyznać, że wykorzystanie nowoczesnej i śnieżnobiałej gładzi szpachlowej jest faktycznie łatwe i przyjemnie.  To materiał, który na przestrzeni lat zyskał znacząco na popularności głównie dzięki swoim właściwościom.  W marketach budowlanych możemy kupić gładzie w tradycyjnej formie albo gotowe masy szpachlowe, których nie trzeba urabiać, a które bardzo łatwo się nakłada na ścianę.

Okładziny ścienne

Jeżeli nasz stary tynk bardzo dobrze się trzyma to możemy wykorzystać innego rodzaju materiały wykończeniowe, można tu wymienić chociażby popularne kamienie dekoracyjne, płytki klinkierowe, beton architektoniczny.

Zaletą takiego rozwiązania jest łatwość uzyskania nowoczesnego wyglądu praktycznie każdego pomieszczenia. Zaletą wykorzystania okładzin ściennych jest to, że mamy praktycznie gotowy efekt dekoracyjny.  Mnogość materiałów pozwala na łatwe dopasowanie kolorystyki i wyglądu do ogólnej aranżacji wnętrza.  W wielu przypadkach nie będziemy musieli korzystać z pomocy fachowców.

Nowe tynki na stare tynki

Trzecią możliwością wymiana tynku na nowy. Niestety taka operacja wiąże się z koniecznością wykonania o wiele większego remontu. Usuwanie starych tynków jest trudne i czasochłonne. Dlatego lepiej wynająć do tego doświadczoną ekipę budowlaną. W miejscu starych tynków można wykonać nowe cementowo-wapienne albo gipsowe.

Dodaj komentarz