dom wykonczony pod klucz
Sabina Posted on 15:00

Czy warto kupić dom wykończony pod klucz?

Coraz więcej Polaków chce mieszkać w domu. Dlatego można decydować się na budowę od podstaw, remont starego domu lub zainwestować w dom gotowy, urządzony pod klucz. Gotowe domy to rozwiązanie dla osób, które zdecydowanie nie chcą mierzyć się z koniecznością budowy.

Chcąc mieszkać w domu zdecydowanie trzeba przygotować się na często długą batalię, która zaczyna się już na etapie wyboru doradcy kredytowego. Budowanie domu jest procesem, na który zdecydowanie trzeba się odpowiednio przygotować. Im lepszy plan na dom będziemy posiadać tym lepiej oraz wygodniej dla nas.

Warto pamiętać o tym, że istnieją rozwiązania, które pozwolą na uniknięcie całego procesu budowania. Chodzi tu o ofertę firm, które specjalizują się w budowie domów pod klucz. Dlaczego warto rozważyć taką opcję?

Przede wszystkim określenie własnych potrzeb

Jeżeli rozglądamy się za gotowym domem do zakupu warto przede wszystkim ustalić to, czego oczekujemy. Chodzi przede wszystkim o:

– lokalizację,
– otoczenie domu, okolicę, obecność sklepów, szkół, przychodni,
– metraż,
– ilość oraz rozkład pomieszczeń,
– ilość domowników,
– styl aranżacji.

Na tej podstawie będziemy mogli zawęzić kręg poszukiwań oraz wybrać taki dom, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

Gotowy dom. Co to oznacza?

Kupno gotowego domu to świetne rozwiązanie, gdy nie chcemy mierzyć się z budową, pilnowaniem ekipy, całym procesem logistycznym. Kupując gotowy dom pomijamy ten etap i dokonując zakupu po prostu otrzymujemy wnętrze gotowe do zamieszkania – bez konieczności prowadzenia wszystkich prac.

Gotowe domu mogą wystąpić w dwóch rodzajach – w stanie deweloperskim lub w stanie „pod klucz”. Ta druga opcja dla osób nielubiących adaptacji wnętrz jest optymalnym rozwiązaniem. Dlaczego? Otrzymujemy powierzchnię, która posiada wszystko, co jest potrzebne do zamieszkania. Chodzi tu o pomalowane ściany, ułożone podłogi, zamontowane drzwi, udekorowane ściany, zamontowane oświetlenie oraz meble. Dom pod klucz to dom gotowy do rozpoczęcia w nim życia.

Cena

Choć początkowo wydawać się może, że cena domu wykończonego pod klucz może być wysoka to stanowczo trzeba brać pod uwagę wszystkie koszty, które musielibyśmy ponieść, gdybyśmy samodzielnie organizowali wszystkie prace. Dodatkowo w domu pod klucz mamy do siebie wszystko dopasowane, więc wnętrza tworzą harmonijną całość. To zdecydowanie przekłada się na wysoki komfort mieszkania.

Dodaj komentarz