przygotowanie garazu
Sabina Posted on 15:24

Jak przygotować garaż do zimy?

Posiadanie garażu znacznie podnosi funkcjonalność domu oraz sprawia, że mamy przeznaczone miejsce na samochody, motor, rowery czy inne wyposażenie. Przed zimą warto dokładnie sprawdzić, jak powinien być przygotowany garaż, aby w sezonie grzewczym nie sprawiał problemów.

Przygotowanie garażu do zimy nie powinno zająć dużo czasu, w sytuacji, gdy regularnie dbamy o niego przez cały rok. Niestety, jak wiadomo garaż jest takim pomieszczeniem, które przeważnie bywa przez domowników zaniedbywane, jest często zagracone, zawilgocone, niedoświetlone. Takie pomieszczenie przed zimą stanowczo trzeba poddać uporządkowaniu. Co zrobić, aby nasz garaż na nowo świecił przykładem?

Warto wyrzucić niepotrzebne rzeczy

Porządek w garażu to absolutna podstawa do tego, aby zacząć robić cokolwiek. Z doświadczenia wiadomo, że garaż jest tym pomieszczeniem, w którym znajdują się wszystkie niepotrzebne rzeczy. Metodą, która pozwala na skuteczne rozwiązanie bałaganu jest segregacja oraz wynajęcie kontenera budowlanego, do którego można wyrzucić praktycznie wszystko.

Serwis bramy oraz okien

To kolejna kwestia, o której trzeba pamiętać. Okna i brama garażowa muszą mieć wykonany przegląd. W przypadku okien trzeba zadbać o regulację, w przypadku bramy napęd.

Likwidacja mostków cieplnych

Jeżeli zdarzy się, że w garażu mamy niedoróbki murarskie, przecieka dach lub jest inne miejsce, które może być powodem dostania się do środka wody i wilgoci – trzeba wykonać prace naprawcze. Uszczelnienie dachu to podstawa.

Odmalowanie ścian i sufitu

Przed nadejściem zimy warto również wykonać wszystkie mokre prace wewnątrz garażu. Jeżeli chcemy wytynkować ściany, nanieść gładź, wykonać lamperię lub najzwyczajniej pomalować wnętrze, warto wykonać pracę wtedy, gdy temperatura jest na plusie. Dobrze jest zainwestować w farby, które są odporne na plamy, zabrudzenia, które radzą sobie z utratą koloru i odpornością na promieniowanie UV. W przypadku farb plamoodpornych ważna jest trwałość powłoki oraz to, że ewentualne plamy można usuwać wilgotną ściereczką, bez konieczności ponownego szybkiego malowania.

Doświetlenie pomieszczenia

Kwestią bardzo ważną, a często niedocenianą przez inwestorów jest doświetlenie garażu. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana tradycyjnych żarówek np. na lampy warsztatowe z oświetleniem LED. W zależności od wielkości garażu może to być kilka sztuk. Dzięki temu będzie widno, a co za tym idzie o wiele bardziej komfortowo.

Dodaj komentarz