wymiana zamka
Sabina Posted on 13:01

Czy wymiana wkładki w drzwiach jest skomplikowana?

Nowoczesne zamki są tak skonstruowane, że w przypadku wystąpienia problemu z zamkiem lub konieczności wymiany kluczy można bardzo łatwo i szybko wymienić tylko jedną część mechanizmu. W przeciwieństwie do starszych modeli, wymiana wkładki jest łatwiejsza niż kiedykolwiek – ale jak czasochłonny jest zabieg? Co trzeba wiedzieć, wymieniając zamek bębenkowy?

Demontaż uszkodzonej wkładki

Wymiana wkładki w drzwiach może wydawać się łatwym zadaniem, które można wykonać za pomocą odpowiedniego śrubokręta krzyżakowego. Wkładka bębenkowa to część zamka, w której znajdują się zarówno bębenki, jak i sprężyny. Wewnątrz znajdują się trzpienie, czyli małe metalowe wałki z rowkami, które można obracać, gdy chcemy otworzyć lub zamknąć zamek. Aby zainstalować w drzwiach nową wkładkę bębenkową, najlepiej udać się do lokalnego sklepu budowlanego lub ślusarskiego i poprosić o pomoc w doborze typu wkładki pasującej do danej marki. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tego, który z nich będzie działał prawidłowo, wystarczy zmierzyć stary zamek. Po zakupie odpowiedniego zamiennika można przystąpić do montażu nowej wkładki!

Zainstalowanie nowej wkładki bębenkowej jest ważne ze względów bezpieczeństwa. Jeśli nie ma zamka w drzwiach wejściowych, włamywacz może łatwo włamać się do domu i ukraść cenne przedmioty, takie jak biżuteria czy drogi sprzęt elektroniczny. Zainstalowanie solidnego zamka zapobiegnie takiej sytuacji i znacznie utrudni okradzenie Cię z Twoich rzeczy.

​Profesjonalna pomoc

Ślusarz może ocenić problem z zamkiem, wymienić go i upewnić się, że wszystko działa sprawnie na wypadek ewentualnych problemów w przyszłości. Naprawi on również istniejący system zamków, który może działać nieprawidłowo z powodu zużycia z upływem czasu, dokładnie sprawdzi zacinające się drzwi i oceni czy jest potrzeba wymiana całego zamka czy może samej wkładki. Wykwalifikowany specjalista https://www.pogotowie-zamkowe-wroclaw.pl / nie poprzestanie jedynie na wymianie wkładek bębenkowych; sprawdzi również inne obszary, w których mogą występować problemy z bezpieczeństwem i upewni się jakie rozwiązanie będzie odpowiednie dla danego typu zamka. Możesz także uzyskać pomoc w doborze nowych okuć, tak aby pasowały do Twoich drzwi. Profesjonalna pomoc pozwoli poczuć się pewniej i wzmocni ochronę Ciebie i swoich bliskich.

Dodaj komentarz