wymiana zamka
Sabina Posted on 10:21

Jak wymienić wkładkę do drzwi zewnętrznych

Domowe majsterkowanie dla wielu jest sposobem na odpoczynek po ciężkim tygodniu w pracy, dla innych z kolei jest to bardzo trudny temat. Przecież nie każdy musi mieć czas i ochotę na domowe prace naprawcze które wymagają od nas minimalnej wiedzy, odpowiednich narzędzi oraz zdolności manualnych. W momencie gdy pojawia się problem z zamkiem do drzwi nie chodzi tutaj tylko o pracę, ale przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo, które jest narażone w momencie gdy zamek nie spełnia swojego zadania.

Prosta wymiana wkładki

Nie od dzisiaj wiadomo że każdy materiał ulega powolnemu wyniszczaniu na skutek czynników zewnętrznych jak i długiej pracy. Tak samo jest w przypadku wkładki do zamka, statystycznie jej wymiana przypada raz na kilka lat i nie da się jej ominąć. Warto wspomnieć że jest to najtańsze rozwiązanie problemu, ponieważ o wiele lepiej pod względem bezpieczeństwa jest zakupić nowy zamek. A więc gdy już zdecydujemy, że wymiana wkładki w drzwiach będzie niezbędna stojące przed nami zadanie wcale nie będzie takie trudne. Wystarczy że wejdziemy w posiadanie śrubokrętu którym odkręcimy widoczne śruby na zewnątrz zamka. Kolejnym etapem będzie odpowiednie przekręcenie klucza w celu wyciągnięcia wkładki. To wszystko powinno zająć nam kilka minut pracy, gdy wszystko pójdzie sprawnie kolejnym krokiem będzie pomiar wymiarów wkładki która przecież musi zostać odpowiednio dopasowana. W innym przypadku nie będzie możliwy jej montaż, a my stracimy jedynie czas. Tak więc wymiana wkładki w drzwiach wiąże się z niewielkim nakładem pracy oraz kosztów, jest to więc bardzo dobra alternatywa w kwestii bezpieczeństwa.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy…

Normalną sprawą jest, że nie zawsze mamy czas i ochotę aby wykonywać nieduże prace we własnym mieszkaniu, szczególnie gdy nie posiadamy narzędzi i wiedzy na ten temat. Dlatego bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się wezwanie ślusarza który pomoże nam w takiej sytuacji. Na jego pomoc możemy liczyć siedem dni w tygodniu o każdej porze, kwestia ceny również okazuje się być bardzo przyzwoita choć ciężko ją bezpośrednio określić. Cena może być różna ze względu na kilka kluczowych czynników, po pierwsze koszt materiałów, robocizny oraz dojazdu pod wskazany przez nas adres co bezpośrednio wpływa na koszt. Jak wynika z opinii fachowców coraz większa liczba osób jest przychylna ich pracy o chętnie korzysta z oferowanych usług ślusarskich.

Dodaj komentarz