Remont dachu
Sabina Posted on 12:34

Elastyczne podejście do naprawy dachu – kit dekarski firmy Den Braven

Sezonowy przegląd, naprawa przecieków i ognisk korozji na dachu powinno znaleźć się na liście niezbędnych prac konserwatorsko-naprawczych, które należy wykonać wczesną jesienią, za nim na dobre w naszym krajobrazie zagości słota i niskie temperatury. Kauczukowy kit dekarski Elast-O-Rub firmy Den Braven pomoże sprawnie, a co najważniejsze solidnie, wykonać niezbędne uszczelnienia pokrycia dachowego i przygotować je na nadejście zimy.

Podstawową funkcją dachu jest ochrona całej konstrukcji budynku przed zawilgoceniem oraz znajdujących się wewnątrz pomieszczeń przed utratą ciepła. Aby jednak mógł on w stu procentach pełnić rolę skutecznej bariery przed deszczem, wiatrem i zmiennymi temperaturami, musi być całkowicie szczelny. Ze względu na to, że jest jednym z najmocniej wyeksponowanych elementów budynku, poddawany jest nieustannemu działaniu trudnych warunków atmosferycznych. Konieczne jest więc sezonowe sprawdzanie kondycji naszego dachu i usuwanie nawet najmniejszych oznak nieszczelności, zwłaszcza przed okresem zimowym. Trudne warunki pogodowe panujące podczas jesienno-zimowych miesięcy mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń, które skutkować mogą nie tylko koniecznością drogich napraw poszycia, ale również zawilgoceniem konstrukcji budynku. Wszelkie uszczelnienia na pokryciach blacharskich w prosty sposób wykonać można przy pomocy plastyczno-elastycznego kitu dekarskiego Elast-O-Rub firmy Den Braven, który doskonale nadaje się do uszczelniania połączeń blach, rynien i obróbek dekarskich.

Elast-O-Rub kontra tradycyjny uszczelniacz

Wykonywanie prac uszczelniających na dachu, zwłaszcza w przypadku pokryć z blachy, wymaga użycia specjalistycznych preparatów, które dedykowane są do prac dekarskich. Wynika to przede wszystkim z tego, że uniwersalne uszczelniacze silikonowe na bazie octowego systemu utwardzania w kontakcie z metalowymi elementami mogą doprowadzić do ich korozji. Druga kwestia to specyficzne warunki panujące na dachu, jak np. duża wilgotność, czy konieczność łączenia z różnymi materiałami budowlanymi, w tym bitumicznymi. Elast-O-Rub firmy Den Braven stworzony został z myślą o uszczelnieniach na dachu, a jego receptura została opracowana tak, aby uwzględniać wszystkie kłopotliwe kwestie związane z pracami dekarskimi. Ten jednoskładnikowy, plastyczno-elastyczny kauczukowy kit dekarski nie posiada w swoim składzie substancji, które mogłyby spowodować korozję pokryć blacharskich. Co więcej, charakteryzuje się on bardzo dobrą przyczepność do większości podłoży budowlanych, jak np. stal emaliowana, ocynk, aluminium, miedź, ołów, cynk i inne metale oraz ich stopy, beton, tynk, ceramika budowlana, szkło, impregnowane drewno, powierzchnie emaliowane, glazurowane, kamień, PCW, poliwęglan, wykazując również kompatybilność z materiałami bitumicznymi. W przeciwieństwie do większości silikonowych uszczelniaczy, oprócz współpracy z materiałami bitumicznymi, Elast-O-Rub firmy Den Braven dobrze współpracuje z podłożami suchymi i mokrymi, czyli takimi, których na zewnątrz budynku nie brakuje. Wykonane przy jego pomocy uszczelnienia posiadają również wyższą odporność na działanie pleśni i grzybów, nawet w porównaniu do silikonów sanitarnych. Dodatkowo należałoby wspomnieć, że cechą, która przemawia na jego korzyść jest malowalność większością typów farb. Dzięki temu bez problemu pomalujemy wypełnienie kolorem odpowiadającym poszyciu oraz elementom obróbki dekarskiej, maskując w ten sposób uszczelniane miejsca. Nasz dach będzie więc nie tylko dobrze zabezpieczony przed wilgocią, ale również zachowa wysoką estetykę wykonania.

Dach wieńczący całą konstrukcję budynku z racji swojego usytuowania jest mocno narażony na powstawanie różnego rodzaju nieszczelności i ubytków w strukturze materiału pokryciowego lub też na styku poszczególnych elementów. Wymaga on więc sezonowego przeglądu i systematycznego usuwania wszelkich ubytków. Zadania sprawnie, trwale i bezpiecznie dla dachu pomoże wykonać kauczukowy kit dekarski Elast-O-Rub firmy Den Braven.

Dodaj komentarz