Sabina Posted on 12:51

Instalacje gazowe – co warto o nich wiedzieć?

Każda instalacja gazowa w budynku musi przejść bardzo szczegółową kontrolę podczas której sprawdza się między innymi jej szczelność. Za sprawdzanie, testy oraz wykonanie połączeń rurowych odpowiadają specjaliści posiadający odpowiednie uprawnienia. Co jeszcze należy wiedzieć na temat instalacji? Podpowiadamy.

Za co odpowiada pogotowie gazowe?

Pogotowie gazowe w Bydgoszczy lub w każdym innym mieście, zajmuje się kompleksowo wszelkimi awariami. Zwykle usługi świadczone są 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. W przypadku niespodziewanych sytuacji w których dochodzi do wycieku gazu lub problemów z działaniem urządzeń potrzebna jest przede wszystkim szybka reakcja fachowca. Nic więc dziwnego, że takie profesjonalne usługi cieszą się zasłużoną popularnością.

Specjaliści z pogotowia gazowego dysponują zaawansowanym sprzętem, który pozwala szybko i bezpiecznie usunąć wszelkiego rodzaju usterki oraz zapobiec powstawaniu podobnych problemów w przyszłości. W ramach usług serwisowych ekipa dokonuje także testów szczelności całej instalacji gazowej oraz wystawia niezbędne protokoły.

Instalacje gazowe – o czym pamiętać?

Montaż jakiejkolwiek instalacji gazowej musi być zawsze przeprowadzony przez osobę posiadającą uprawnienia G3. Taka osoba musi także posiadać uprawnienia budowlane. Najlepiej wybrać ekipę, która posiada duże doświadczenie oraz wiedzę, zwłaszcza z zakresy warunków technicznych przyłączy gazowych.

Należy pamiętać, że każda instalacja gazowa powinna zostać drobiazgowo przetestowana, zwłaszcza pod kątem szczelności. Ekipa zajmującą się tymi zadaniami musi wystawić odpowiednie protokoły potwierdzające bezpieczeństwo użytkowania oraz możliwość podłączenia określonych w umowie urządzeń.

Prawo budowlane zakłada także to, że konieczna jest okresowa, najlepiej coroczna, kontrola stanu technicznego instalacji. Dotyczy to wszelkiego rodzaju przewodów, w tym kominowych, spalinowych i wentylacyjnych. Dla własnego bezpieczeństwa warto także wyposażyć dom lub mieszkanie w czujnik gazu.

Dodaj komentarz