drzwi
Sabina Posted on 10:31

Montaż drzwi – jak go wykonać fachowo?

Wymiana drzwi to dla specjalisty proste zadanie. Co, jeśli jednak nie brakuje odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia? W tym artykule przedstawione zostały najważniejsze kroki, które należy wykonać przy montażu drzwi w domu.

Montaż drzwi – usunięcie starych

Zanim możliwe będzie założenie nowych drzwi w domu, konieczne jest usunięcie starych. Oprócz nich, pozbyć należy się również ramy – w przeciwnym przypadku niemożliwy będzie montaż nowych. Co ważne, większość firm zajmujących się sprzedażą drzwi oferuje również ich montaż. Tak działa między innymi Inter-Okno Mariusz Dzik – drzwi z montażem w Katowicach.

Aby pozbyć się niepotrzebnych elementów przyda się kilka narzędzi. Wśród nich są przede wszystkim łom oraz młotek. Samo usunięcie drzwi nie powinno być trudne – wystarczy wyciągnąć je z zawiasów. Dużo więcej zachodu będzie z ościeżnicą. To w jej przypadku potrzebne będą specjalistyczne akcesoria.

Prawidłowy montaż drzwi – pomiar otworu

Przed rozpoczęciem osadzania drzwi w otworze, konieczne jest sprawdzenie jego dokładnych wymiarów. Może się to wydawać zaskakujące, ale w wielu przypadkach będą one inne niż pierwotnie. Co gorsza, w niektórych przypadkach szerokość otworu na górze będzie różniła się od tego na dole – a to spory problem.

Niezbędne jest więc wykonanie odpowiednich pomiarów i naprawienie ubytków. Tak przygotowane miejsce do osadzenia drzwi sprawi, że sam montaż przebiega dużo sprawniej.

Etap końcowy – montaż drzwi

Ostatnim etapem jest osadzenie samych drzwi. W tym miejscu warto zwrócić dużą uwagę na to, aby były one na swoim miejscu – w tym celu celu wystarczy osadzić drzwi na zawiasach, a następnie wcisnąć lub wbić za pomocą młotka, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Po wykonaniu wszystkich zadań, konieczna jest ocena jakości położenia drzwi. Należy to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym jest ocena wizualna, a drugim praktyczna. W pierwszej oceniamy, czy nie powstały szpary oraz prześwity, a w drugiej testujemy, czy drzwi otwierają się i zamykają w prawidłowy sposób.

Dodaj komentarz