redakcja Posted on 19:12

Wynajem dźwigów dla osób bez uprawnień

Prowadzisz od niedawna małą firmę budowlaną, ale Ty i Twoi pracownicy nie macie jeszcze uprawnień na kierowanie dźwigami? To żaden problem! Można znaleźć szybkie rozwiązanie. Z pomocą przychodzi Wam wynajem dźwigów wraz z pracownikiem posiadającym uprawnienia. To świetne udogodnienie dla wszystkich firm budowlanych, które muszą się borykać z pewnymi ograniczeniami. Sprawdź, jak łatwo dzięki temu można zwiększyć efektywność pracy.

Roboty i prace dźwigowe ze specjalistami

Wydaje Ci się, że wynajem dźwigów razem z pracownikiem posiadającym uprawnienia jest zbyt drogą inwestycją jak na Twoje możliwości? Nic bardziej mylnego (patrz na wynajem dźwigów od Dzwig-Ostrow.pl). Większość firm wynajmujących dźwigi dostosowała się aktualnie do czasów kryzysu, opracowując swoje oferty w ten sposób, aby wynajmujący płacił wyłącznie za wykorzystywany sprzęt. Kwestia rozliczenia się za siłę roboczą pozostaje pomiędzy firmą wynajmującą dźwigi a jej pracownikiem. Nie można również zapomnieć o sezonowych promocjach. Najbardziej zaawansowane roboty i prace dźwigowe mają miejsce na przełomie wiosny i lata. Właśnie w tych miesiącach oferty pod wynajem dźwigów są najkorzystniejsze pod względem cenowym. Decydując się na wynajem całej serii żurawi samojezdnych, możemy zaoszczędzić nawet do 50% ogólnej ceny. To niezwykle kusząca perspektywa, zwłaszcza w sytuacji, gdy kosztorys danej budowy stale napotyka pewne ograniczenia, gdy trzeba oszczędzać na materiale kosztem jakości, co niestety bywa dość powszechne.

Dlaczego warto się decydować na wynajem dźwigów wraz z pracownikiem?

Jest to opcja niezwykle korzystna dla całego zespołu budowlanego, ponieważ:

  • wykwalifikowany pracownik lub grupa pracowników z uprawnieniami pozwala na przyspieszenie wszelkich prac budowlanych
  • młodsi i mniej doświadczeni pracownicy mogą się wiele nauczyć na placu budowy, obserwując roboty i prace dźwigowe wykonywane przez obytych pracowników z uprawnieniami
  • być może po pewnym okresie współpracy pracownik zatrudniony na czas określony przejdzie do firmy na stałe i będzie na miejscu udzielał szkoleń obsługi dźwigu innym robotnikom budowlanym
  • budowany obiekt zyska optymalny kształt, a poszczególne jego elementy będą łączone z odpowiednią precyzją
  • mamy pewność, że wszelkie prace zaczną się natychmiast i bez opóźnień

Jakie dźwigi wynajmowane są najchętniej?

Wśród ofert pod wynajem dźwigów zauważyć można, że ogromnym powodzeniem od lat na polskich budowach cieszą się dźwigi niemieckie. Technologia znad Renu cieszy się u nas ogromnym uznaniem i nic nie zapowiada, żeby w najbliższym czasie cokolwiek się w tej kwestii zmieniło. Sporym zaufaniem obdarzyliśmy także dźwigi holenderskie, które często wynajmowane są do tzw. “zadań specjalnych”. Świetnie sprawują się w sytuacji tworzenia obiektów szklanych od podstaw, a także przy stawianiu hal magazynowych na trudnym terenie. Decydując się na wynajem dźwigów, operatorzy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na markę, pochodzenie, stan techniczny oraz dotychczasowy poziom oraz czas eksploatacji. Te czynniki na wstępie są najważniejsze.

Dodaj komentarz