male mieszkanie
Sabina Posted on 13:06

Jak urządzić małe mieszkanie?

Zarówno nowe mieszkanie jak i lokal, kupiony na rynku wtórnym wymagają starannego zaplanowania aranżacji. Przy doborze stylu, w którym urządzamy mieszkania najczęściej kierujemy się własnym gustem oraz trendami w home designie. Jeśli Twoje mieszkanie jest nieduże, możesz urządzić go modnie, stylowo i praktycznie jednak koniecznie zwróć uwagę na kilka elementów, które pozwolą optycznie powiększyć przestrzeń.

Małe mieszkanie – o czym pamiętać przy aranżacji?

Trzydziesto lub czterdziestometrowe wnętrza pozwalają na funkcjonalne urządzenie, jednak w przeciwieństwie do aranżacji przestronnych wnętrz musisz zwracać uwagę na każdy detal, centymetr oraz efekt finalny, który powstanie z zestawienia kilku przedmiotów. Małe mieszkanie przede wszystkim powinno zaskakiwać perfekcyjnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni na przechowywanie oraz minimalizmem w doborze dodatków. Jeżeli wszystkie bibeloty, akcesoria codziennego użytku oraz dziecięce zabawki będą schowane przed wzrokiem, wnętrza wydadzą się bardziej przestronne. W małym mieszkaniu konieczne jest zatem zagospodarowanie jak największej przestrzeni na szafy, których białe lub lustrzane fronty wizualnie nie pomniejszą. Do aranżacji wybieraj biel, która stylowo i ponadczasowo pasuje do niewielkich przestrzeni. Niech będzie obecna na ścianach oraz w kolorystyce mebli. Dobierz jasną podłogę, aby nie tworzyć wyraźnych odcięć. Baw się strukturami. Lamele w odcieniach bieli pozwolą Ci urozmaicić przestrzeń, podobnie jak lustrzane płytki ścienne oraz biała sztukateria.

biale lamele

Aranżacje małego mieszkania

W małym mieszkaniu nie musisz ograniczać się w zastosowaniu najnowszych inspiracji wnętrzarskich. Obecnie na topie jest styl francuski, w którym liczy się wrażenie lekkości, jasne kolory oraz dobór stylowych detali. Jaki masz pomysł na dekorację ściany w stylu paryskim? Znakomicie sprawdzą się fototapety w delikatny wzór. Małe wnętrza doskonale prezentują się w aranżacjach monochromatycznych, w których możesz odbiec od bieli nawet przy urządzaniu mikroapartamentu. Total look wnętrzarski doskonale sprawdzi się w zimnym odcieniu niebieskiego lub w jasnej szarości. Możesz postawić na jasne, ciepłe, bardzo modne beże. Dekoracje oraz meble mogą tworzyć spójną koncepcję, którą łatwo zaadaptujesz na wnętrze we wciąż modnym stylu boho. Małe wnętrza świetnie prezentują się, gdy dominują w nich naturalne materiały. Jak urządzić małe mieszkanie, by wyglądało nowocześnie? Postaw na minimalizm. Łącz w nim biel z szarością, czernią i intensywnymi kolorystycznie dodatkami.

male miszkanie aranzacja

Pomysł na dekorację ściany

Tapety do małych wnętrz? Jak najbardziej. Wybierając dekorację jednej ściany z motywem roślinnym, geometrycznym, abstrakcyjnym lub w ponadczasowy wzór możesz optycznie stworzyć głębię, poszerzyć przestrzeń lub rozświetlić wnętrze. Lekko i nowocześnie prezentują się lamele ścienne https://4wall.pl/181_lamele, za pomocą których nie tylko stworzysz efektowną dekorację w stylu nowoczesnym lub industrialnym. Z ich udziałem możesz wygospodarować strefy funkcjonalne w małym mieszkaniu. Dzięki zastosowaniu ażurowych lameli ściennych nie ograniczysz dostępu naturalnego światła, tworząc gustowne, lekko prezentujące się przesłony.

modne sciany

Dodaj komentarz