redakcja Posted on 15:31

Modelowany tynk dekoracyjny, czyli jak tworzyć wyjątkową elewację?

Pragniesz stworzyć niepowtarzalną elewację domu, która zachwyci jego mieszkańców i zwróci uwagę przechodniów? Zastanawiasz się, w jaki sposób uzyskać wyjątkowy efekt dekoracyjny, dzięki któremu odmieniona elewacja stanie się wizytówką Twoich czterech kątów? Tynk modelowany to rozwiązanie, którego szukasz – dowiedz się, jak wykorzystać go w aranżacji domu.

Modelowany tynk dekoracyjny zyskuje entuzjastów

Na przestrzeni ostatnich lat coraz popularniejszym konceptem aranżacyjnym jest łączenie na czołowej ścianie odmiennych kolorów i struktur. Naturalne rozwiązania, takie jak prawdziwe drewno i kamienie, są niestety drogie i wiążą się z trudnościami podczas montażu oraz cyklicznej konserwacji. Warto pamiętać również, że drewno jest łatwopalne i nie należy do najbezpieczniejszych materiałów wykończeniowych.

Jak uzyskać efekt identyczny z naturalnym, który nie kolidowałby z zastosowanym ociepleniem? Kluczem do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów jest wybór właściwego produktu. Efekty dekoracyjne powinny iść w parze z pożądanymi właściwościami fizycznymi. Przykładem odpowiedniego produktu jest m.in. tynk Baumit CreativTop o udoskonalonym składzie.

Baumit CreativTopmodelowany tynk dekoracyjny dla wymagających

Tynk modelowany Baumit CreativTop to produkt silikonowy, dzięki któremu z łatwością można zrealizować nawet najbardziej nietypowe aranżacje i efekty dekoracyjne. Rezultat ten jest możliwy dzięki kilku typom uziarnienia, dostosowanym do odmiennych sposobów aplikacji i dostępnych narzędzi budowlanych. Za pomocą Baumit CreativTop można bez trudu stworzyć imitację drewna, kamienia, cegły klinkierowej, a nawet betonu.

Warto podkreślić również, że Baumit CreativTop można aplikować na wielu typach podłoży – wśród możliwych do pokrycia powierzchni zaliczają się m.in. beton, powierzchnie mineralne oraz masy szpachlowe. Efekt dekoracyjny, jaki możemy uzyskać, zależy wyłącznie od naszych upodobań. Tynk modelowany doskonale nadaje się do zacierania, wałkowania, szpachlowania czy szlamowania, pozwala również uzyskać efekt gładzi czy grubego ziarna. Niezależnie od pożądanego efektu, poprawnie wykonana aplikacja doskonale współpracuje z zastosowanym na elewacji ociepleniem.

Utrzymanie elewacji w czystości nigdy nie było tak proste

Elewacja domu jest nieustannie narażona na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Rozwiązaniem tego problemu jest inwestycja w modelowany tynk dekoracyjny Baumit CreativTop, charakteryzujący się powierzchnią z mikroporami. Ten oto efekt Drypor, czyli bardzo drobną wewnętrzną mikrostrukturę, umożliwia szybkie odprowadzenie zalegającej na powierzchni wody, w rezultacie czego elewacja wysycha znacznie szybciej.

Tynk modelowany posiada właściwości hydrofobowe zapewniające doskonałe odprowadzenie wody oraz hydrofilowe, które w mokre i mgliste poranki rozprowadzają wilgoć po powierzchni, a następnie jako cienka już warstwa są absorbowane przez zewnętrzną warstwę tynku. Dzięki tym właściwościom ostateczny efekt dekoracyjny nie jest narażony na pojawienie się mikroorganizmów, takich jak porosty glonów, mchów oraz grzybów.

Jeden remont na wiele lat

Chcesz, aby elewacja Twojego domu zachowała swoją elegancką prezencję przez długi czas? Powinieneś zatem postawić na produkty najwyższej jakości, takie jak Baumit CreativToptynk modelowany, dzięki któremu planowane efekty dekoracyjne będą cieszyć oczy przez długi czas.

Dodaj komentarz