aranżacja wnętrz
Sabina Posted on 14:06

Naturalne drewno i marmur – jak idealnie wykończyć eleganckie wnętrze?

Marmur i drewno doskonale prezentują się w wielu aranżacjach, wprowadzając do wnętrza odrobiny luksusu. Niestety ze względu na ich cenę, nie każdy może sobie pozwolić na oryginał. Z pomocą przychodzą jednak tapety glamour, które pomagają połączyć atrakcyjną cenę z eleganckim wykończeniem ścian. W tekście podpowiadamy, jak stworzyć estetyczne aranżacje wnętrz z wykorzystaniem motywu marmuru i drewna.

Połącz marmur z czernią

Nieustannie zmieniające się trendy wnętrzarskie znacznie utrudniają kwestię dopasowania do siebie kilku wzorów, a zwłaszcza w przypadku marmuru. Obecnie na topie są bardzo kontrastowe połączenia. Jeżeli chcesz postawić na nowoczesne, eleganckie aranżacje wnętrz możesz je łatwo osiągnąć za pomocą ostatnio popularnego koloru czarnego, białego i marmurowych tapet glamour. Eleganckie wnętrze zachowane w najprostszych kolorach zostanie znakomicie dopełnione przy pomocy tapety glamour, która widocznie ożywi wnętrze, dodając mu niepowtarzalnego wydźwięku.

Wbrew pozorom przy dobieraniu odpowiedniej kolorystyki do marmurowych wzorów panuje całkowita dowolność. Możesz wybrać także wyraziste, żywe kolory lub klasyczne białe dodatki do czarnych i ciemnoszarych pomieszczeń. Ciemne wnętrza są obecnie bardzo modne, dlatego bez problemu znajdziesz odpowiednie tapety glamour i akcesoria, które wprowadzą doskonały nastrój do Twojego wnętrza. Jasny marmur w połączeniu z równie jasnymi kolorami doda niepowtarzalnej estetyki każdemu pomieszczeniu, czyniąc je przy tym niekonwencjonalnym i ciekawym.

Marmur z drewnem

Ponadczasowe połączenie marmurowych tapet glamour z drewnem to idealny sposób na podkreślenie wyrafinowania oraz oryginalności w wystroju swojego wnętrza. Oswojony drewnem marmur stanowi jedną z najlepszych koncepcji łączenia tekstur królującą w magazynach dekoratorskich. Połączenie tapety glamour z marmurowym wzorem i drewnianych mebli powoduje, że wnętrze staje się jednocześnie eleganckie oraz przytulne. Ciepły odcień drewna zmiękcza wzór marmurowy, przez co dodaje nietuzinkowego klimatu wnętrzu.

Do białego marmuru doskonale pasują ciepłe, jasne odcienie drewna. Co prawda możesz również wybrać do swojego pomieszczenia kontrastowe ciemne drewna. Marmurowe tapety glamour przy pomocy czarnego lub ciemnobrązowego drewna zapewnią niepowtarzalną aranżację każdego wnętrza. Różne odcienie drewna podkreślą cechy kamienia, czyniąc go najważniejszą częścią wystroju pomieszczenia. Gładka, niejednorodna powierzchnia marmuru w połączeniu z naturalnymi barwami dodaje pożądanego wrażenia luksusu oraz bogactwa.

Dodaj komentarz