Panele fotowoltaiczne
Sabina Posted on 18:09

Osiedle Silesia z panelami fotowoltaicznymi

Fotowoltaika to nie tylko trend, ale też znak czasów. To także troska o planetę, a przy okazji niższe rachunki. Rozwiązania takie już od jakiegoś czasu są udziałem deweloperów. Również w Zielonej Górze, gdzie panele fotowoltaiczne powstaną w ramach projektu mieszkaniowego Osiedle Silesia.

Instalacje fotowoltaiczne to rozwiązania, które w szybkim tempie zyskują na popularności. Są nie tylko opłacalne, ale także ekologiczne. A w kontekście naszej planety to już nie tyle moda, ale konieczność. Świadomi tego są również inwestorzy, którzy wykorzystują energię ze słońca w swoich najnowszych projektach deweloperskich, czego przykładem jest Osiedle Silesia realizowane w Zielonej Górze przez spółkę Agrobex.

– Panele fotowoltaiczne posiadają już nasze inne inwestycje na terenie Poznania. Kliencie chwalą sobie takie rozwiązanie, które może zaspokoić zapotrzebowanie na prąd, na przykład w klatkach schodowych, czy przy oświetleniu terenów zielonych wspólnoty – mówi Krzysztof Kruszona, Prezes Zarządu firmy Agrobex. Osiedle Silesia realizowane jest w Zielonej Górze przy ulicy Osiedle Śląskie. Docelowo powstaną dwa budynki wielorodzinne z 117 mieszkaniami łącznie. Inwestycja została podzielona na etapy, a pierwszy z nich obejmuje 59 mieszkań o powierzchni od 43,46 do 59,04 mkw., czyli lokale 2- i 3- pokojowe. Do mieszkań na parterze przynależą ogródki, a pozostałe lokale będą posiadały balkony. Wśród udogodnień dla mieszkańców warto wymienić, poza fotowoltaiką, także rowerownie, wózkarnie, windy, komórki lokatorskie oraz plac zabaw. Dla zmotoryzowanych nie zabraknie miejsca na naziemnym parkingu. Wszystkie mieszkania dostępne są w standardzie deweloperskim z możliwością wykończenia pod klucz w jednym z proponowanych pakietów.

– Budowa naszej najnowszej inwestycji w Zielonej Górze trwa bez zakłóceń, a nawet trochę przyspieszyliśmy przyjęty harmonogram. Na budynku nr 1 niedługo rozpoczniemy prace związane z pokryciem dachowym oraz montażem instalacji elektrycznych. Z kolei budynek nr 2 to stawianie murów 3 kondygnacji. – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Ceny mieszkań na Osiedlu Silesia rozpoczynają się od 4900 zł brutto za mkw, a planowany termin zakończenia realizacji pierwszego budynku to koniec II kwartału 2021 roku.

Ważnym atutem osiedla jest jego lokalizacja

Komunikacja z centrum oraz obwodnicą miasta pozwoli na sprawne przemieszczanie się po mieście, czy wyjazd poza teren aglomeracji. W najbliższej okolicy inwestycji mieszczą się także wszystkie udogodnienia zapewniające komfort zamieszkiwania – szkoła, przedszkole, przychodnia, klub fitness, czy liczne punkty handlowo-usługowe.

Dodaj komentarz