Budowa
Sabina Posted on 18:06

Soleil de Malta w najwyższym punkcie. Budowa za półmetkiem

Niedaleko Jeziora Maltańskiego, na poznańskiej Łacinie, szybko postępuje budowa wyjątkowego kompleksu mieszkaniowego. W inwestycji znajdzie się prawie 320 mieszkań, a jednym z jej wyróżników będzie boisko do plażówki. Bardzo charakterystyczne są także wysokie apartamenty z tarasami na dachu.

Soleil de Malta to inwestycja mieszkaniowa realizowana przez Bouygues Immobilier przy ul. Milczańskiej w Poznaniu. Tworzą ją dwa 5-piętrowe budynki wielorodzinne z lokalami usługowo-handlowymi i wspólnym garażem podziemnym.

Na obiekcie właśnie zawisła wiecha. To oznacza, że konstrukcja obiektu osiągnęła najwyższy punkt. Aktualnie trwają prace konstrukcyjne, montaż okien, instalacji elektrycznych i sanitarnych, murowanie ścianek działowych w mieszkaniach i częściach wspólnych oraz rozpoczęły się prace elewacyjne. Planowany termin zakończenia budowy to trzeci kwartał 2021 roku. – Dokładamy wszelkich starań, aby każdą inwestycję oddać w terminie, tak będzie i tym razem. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Budowa jest już za półmetkiem – ocenia Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Tarasy na dachu

W obu budynkach powstaje 316 mieszkań o metrażach od 25 do 128 – od kawalerek po 4-pokojowe. Szczególnie duży wybór jest obecnie pośród lokali 3-pokojowych i 4-pokojowych. – Ich największymi zaletami są funkcjonalne układy pomieszczeń, okna wychodzące na dwie strony świata i możliwość wydzielenia oddzielnej kuchni w niektórych z nich – wymienia Cezary Grabowski. Przewidziano także 5 lokali usługowych.

Zupełnie wyjątkowe są apartamenty położone są na ostatnim piętrze, ponieważ są one wysokie na 3 metry i przynależą do nich przestronne tarasy na dachu. Inne mieszkania zaprojektowano z balkonami lub tarasami, natomiast na parterze są ogródki –w niektórych przypadkach po dwóch stronach mieszkania.

Z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców kompleks będzie monitorowany, a wejścia zostaną zabezpieczone wideodomofonami. Oprócz hali garażowej na terenie osiedla zostaną przygotowane zewnętrzne miejsca parkingowe.

Siatkówka plażowa

Nietypowym elementem kompleksu będzie strefa relaksu połączona z placem zabaw dla dzieci. Na zielonym terenie znajdą się leżaki, ławki i pergola, a nawet boisko do gry w siatkówkę plażową. – W końcu znajdujemy się po słonecznej stronie miasta, w świetnej lokalizacji pozwalającej korzystać ze wszystkich uroków miasta – zaznacza Cezary Grabowski.

Lokalizacja to jeden z największych plusów osiedla, które jest położone 10 minut spacerem od rekreacyjnych terenów kultowej Malty. Okolica jest kompletna i zapewnia wygodne życie na co dzień. W bliskim sąsiedztwie znajdują się liczne punkty usługowe, a także szkoły i przedszkola. Nieopodal są dwa duże centra handlowe – Galeria Malta oraz Posnania. Dojazd komunikacją miejską z pobliskiego przystanku do ścisłego centrum zajmuje zaledwie kilka minut. – Szybki dojazd do centrum, bliskość dwóch galerii handlowych oraz strefa relaksu, pozwalająca przyszłym mieszkańcom na aktywny wypoczynek, współtworzą wyjątkowe miejsce do życia – przekonuje Cezary Grabowski.

Dwa przystanki tramwajem dzielą osiedle od kampusu Politechniki Poznańskiej, co sprawia, że Soleil de Malta jest położona w miejscu dogodnym nie tylko dla młodych rodzin, lecz również dla studentów.

Soleil de Malta na Łacinie to trzeci projekt Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Dwa pozostałe to: Manufaktura Stare Miasto ze zrewitalizowaną rotundą po dawnej fabryce alkoholi (zakończony w połowie 2019 r.) i Cerisier Résidence na Grunwaldzie w przyjemnym otoczeniu zieleni i wiśniowych drzewek, w pobliżu Lasku Marcelińskiego (zakończenie budowy w połowie sierpnia).

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 45 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6100 mieszkań.

Dodaj komentarz