papa dachowa
Sabina Posted on 09:13

Papa termozgrzewalna – 3 powody, dla których warto na nią postawić

Papa termozgrzewalna już od wielu lat uznawana jest jako jeden z najlepszych materiałów izolacyjnych. Postęp technologiczny sprawił, że jest ona obecnie najczęściej wykorzystywana w nowoczesnym budownictwie. Zastąpiła stare rozwiązania, które okazały się mniej efektywne i dużo bardziej kosztowne. Z jakich trzech powodów warto zdecydować się na jej zakup? Podpowiadamy.

Papa termozgrzewalna zapewnia efektywną izolację

Papa termozgrzewalna w Ostrowie Wielkopolskim jest produktem hydroizolacyjnym. Oznacza to, że została zaprojektowana w taki sposób, aby skutecznie chronić przed przenikaniem wilgoci. Takie zabezpieczenie sprawdza się nie tylko w przypadku dachu budynków, ale z powodzeniem można ją montować także w piwnicach lub przy podłogach albo fundamentach.

Na efektywność właściwości izolacyjnych papy termozgrzewalnej wpływa jej warstwowa budowa. Jednym z najważniejszych elementów jest tak zwana osnowa. W najdroższych modelach papy wykonana jest z wysokiej jakości włókna szklanego, który wpływa na jej dużą wytrzymałość oraz odporność. Powoduje także, że jest ona w optymalnym stopniu elastyczna, co ułatwia jej instalację.

Papa termozgrzewalna jest łatwa w montażu

Istotną argumentem przemawiającym za wyborem papy termozgrzewalnej jest także jej łatwy montaż. Należy jednak przestrzegać konkretnych wymogów producenta odnośnie wybranego przez nas modelu. Podstawowymi wymaganiami jest temperatura powietrza powyżej pięciu stopni Celsjusza oraz brak opadów i silnego wiatru. Może być więc montowana nawet w trakcie wyjątkowo upalnego dnia.

Papa termozgrzewalna jest wykonana z lekkich materiałów. Dzięki czemu można ją stosować również na prostych więźbach dachowych o ograniczonym nacisku na metr kwadratowy. Montaż papy w nietypowych miejscach nie sprawia dużego problemu dzięki temu, że jest ona odporna na pęknięcia.

Papa termozgrzewalna jest bardzo trwała

W porównaniu do zwykłej papy, w modelu termozgrzewalnym element asfaltu zastąpiono osnową z włókna szklanego lub innego tworzywa. Wpłynęło to zarówno na jej elastyczność, jak i żywotność oraz wytrzymałość. Papa termozgrzewalna jest także wyjątkowo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Dodaj komentarz