wystroj aranzacja pensjonatu
Sabina Posted on 18:10

Prowadzisz pensjonat w górach? Sprawdź, jak wykorzystać przestrzeń w stu procentach

Górski pensjonat jest miejscem, do którego przybywają turyści z całego kraju w celach wypoczynkowych i rekreacyjnych. Zarówno w okresie letnim, jak i zimowym góry mają wiele do zaoferowania. Odpowiednie zaplanowanie przestrzeni w pensjonacie pozwoli Twoim gościom cieszyć się każdą spędzoną w nim chwilą. Jeśli o to zadbasz, możesz mieć pewność, że wrócą szybciej, niż mógłbyś się spodziewać.

Wiele osób sądzi, że do zorganizowania pensjonatu w górach wystarczy kilka wolnych pokoi sypialnianych z łazienką i kuchnia. Okazuje się jednak, że goście oczekują od takich miejsc nieco więcej. Pobyt w górach jest dla nich czasem wypoczynku i zdystansowania się od codziennych problemów. Wyjeżdżając do górskiego pensjonatu chcą przyjemnie spędzić czas, a jednocześnie poczuć się jak w domu.

Pomieszczenia funkcjonalne, które są koniecznością w górskim pensjonacie

Istnieje wiele rodzajów pomieszczeń, do których dostęp powinni mieć goście Twojego pensjonatu. Nie chodzi tutaj jedynie o pokój do spania, łazienkę i przestrzeń jadalnianą. Bardzo ważne jest zapewnienie pensjonatowi funkcjonalności. Warto zastanowić się również nad wydzieleniem specjalnego pomieszczenia rekreacyjnego, w którym Twoi goście będą mogli spędzać czas wolny. Jednak po kolei.

Czym dokładnie jest funkcjonalność pensjonatu? Chodzi o to, aby Twoi goście nie musieli się zastanawiać, w którym pomieszczeniu mogą na przykład przechowywać akcesoria do narciarstwa biegowego. Tego rodzaju “składzik” powinien znajdować się w pobliżu wejścia – najlepiej w przedpokoju. Możesz umieścić w nim szafę lub specjalne stojaki. Najważniejsze, żeby przy okazji wyjścia na stok Twoi goście mogli bez problemu zabrać ze sobą cały niezbędny sprzęt. Możesz również kupić kilka zestawów podstawowych akcesoriów narciarskich w sklepie Decathlon i zaproponować swoim gościom skorzystanie z niego.

Rekreacja dla gości – jakie aktywności możesz zaproponować?

Przestrzeń rekreacyjna w pensjonacie jest niezwykle ważna, jeśli zależy Ci na maksymalnym komforcie gości. Możesz w niej umieścić różnego rodzaju rozrywki – jak chociażby stół do bilardu czy tarczę i rzutki. Zadbaj też o odpowiednią atmosferę – niech w takim miejscu gra chociażby cicha muzyka z magnetofonu lub radia. Z pewnością umili to Twoim gościom czas spędzony w pensjonacie.

Wypoczynek w górach – drobiazgi, które powinny znaleźć się w Twoim pensjonacie

Organizując przestrzeń pensjonatu warto zwrócić uwagę również na szczegóły. Jako przykład może posłużyć tu stojak na buty. Gdy goście wychodzą na zewnątrz i później wracają, mogą przynieść na butach dużo śniegu lub piachu. Na stojaku będą mogli zostawić kapcie czy klapki i po powrocie zmienić obuwie na domowe. Niesie to ze sobą korzyść również dla Ciebie, ponieważ sprzątanie budynku stanie się dużo łatwiejsze.

W dzisiejszych czasach standardy w pensjonatach górskich podwyższają się. Warto zadbać o kilka kwestii, które sprawią, że Twoi goście dosłownie zakochają się w tym miejscu. Zadbaj o to, aby pensjonat był funkcjonalny i przytulny. Nie zapomnij o pokoju rekreacyjnym i miejscu, w którym goście będą mogli przechowywać takie rzeczy jak narty czy akcesoria do sportów zimowych.

Dodaj komentarz