Ściana drukowana
Sabina Posted on 12:16

Ściana drukowana od Muraspec

Spora dawka inspiracji, czyli nadruki cyfrowe Muraspec na winylowych tapetach. Niektóre, jak drewno czy beton to projekty producenta, inne to pomysły klientów. I jedne, i drugie są świetnym sposobem na niepowtarzalne wykończenie ścian w domu, biurze lub hotelu. Efekt często jest zaskakujący, ale w przypadku takiej okładziny przecież chodzi właśnie o emocje.

Tapeta to znakomity sposób na dekorację ścian. Zwłaszcza, jeśli jest to tapeta marki Muraspec. Doświadczenie producenta (ponad 125 lat tradycji), ogromna paleta, wzorów, kolorów i struktur, to baza do twórczych poszukiwań dla klientów. Królewskie zamsze, szlachetne jedwabie, delikatna satyna, wyraziste faktury, metaliczne akcenty, roślinne wzory, trójwymiarowe efekty – w ofercie okładzin ściennych Muraspec jest absolutnie wszystko, a nawet więcej. To „więcej” to nadruki wielkoformatowe (tzw. digital), gdzie tapeta wykorzystywana jest jako baza (podkład). I nie jest to takie oczywiste, jak można w tym momencie sądzić. Fototapeta to zupełnie coś innego niż nadruk cyfrowy Muraspec. Celem producenta jest uzyskanie jak najbardziej realistycznych efektów zarówno jeśli chodzi o zmysł wzroku, jak również dotyku. Tak, tak, nadruki mają fakturę! Jest ona tak realistycznie wyczuwalna, jakbyśmy dotykali powierzchni, którą nadruk naśladuje. Czyli rdza jest delikatnie chropowata, beton szorstki, a kamień gładki.
– Do każdego nadruku dopasowujemy strukturę materiału. Jeżeli drukujemy las bądź gęste trawy, wybieramy tapetę o pionowej strukturze, jeżeli drukujemy rdzę, wybieramy tapetę na której jest złoto lub srebro, jeżeli beton – podkładem jest tapeta, której struktura przypomina fakturę betonu – mówi Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec Sp. z o.o.

Materiały na których Muraspec drukuje w wielkim formacie mają aż 11 różnych struktur: gładką, płótno, piasek, tynk, grubszy tynk, beton, korę, blachę, złoto, srebro, miedź i inne. W przypadku nadruków o efekcie naturalnego materiału (takich jak drewno, blacha, rdza, beton) firma używa specjalnych plików, wcześniej przygotowanych przez zespół grafików pracujących w studiu projektowym Muraspec. Daje to gwarancję powtarzalności wzoru.
Jeśli chodzi o montaż nadruków wielkoformatowych, to jest on znacznie prostszy niż klasycznych tapet, a jednocześnie bardziej specjalistyczny. Nadruki łączone są bezspoinowo, więc nie widać miejsc połączeń elementów. Użytkową zaletą winylowego materiału jest to, że utrzymuje mikropęknięcia ścian. Poza tym jest łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji.

Co jednak, gdy klient poszukuje wzoru unikatowego?

Nadruk wielkoformatowy to idealny sposób, by zrealizować tę potrzebę. Muraspec może wykonać praktycznie każdy wzór, który klient wymyśli oraz powielić w dużym formacie np. zdjęcie (pod warunkiem jego dobrej rozdzielczości).

– Wybór tapet jest na rynku bardzo duży. Jednak czasem klientowi zależy na stworzeniu indywidualnego, wymarzonego wzoru, np. odbitki pamiątkowego zdjęcia, obrazu, czy starej pocztówki. W tym miejscu z pomocą przychodzi technika cyfrowego nadruku, dzięki której jesteśmy w stanie stworzyć coś zupełnie jednostkowego. Gama wzorów i wielkości cyfrowych obrazów jest praktycznie nieograniczona – dodaje Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec Sp. zo.o

Przykładem indywidualnego projektu są nadruki Muraspec przygotowane na potrzeby hotelu Mercure Bydgoszcz Sepia. Na tapecie Astoria Belmont, która zdobi hotelowe korytarze, nadrukowane są spektakularnych rozmiarów instrumenty muzyczne. Efekt jest koncertowy!

Więcej informacji na temat oferty produktów Muraspec można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem: www.muraspec.pl

Dodaj komentarz