Sabina Posted on 11:59

Sypialnia w stylu eko – jak wprowadzić do niej powiew natury?

Styl eko bardzo mocno zadomowił się we wnętrzarskich trendach 2022 i niewiele wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Nic dziwnego – to styl, który nie jest kosztowny i można z jego pomocą stworzyć wnętrza rozpalające wyobraźnię niejednego amatora dobrego designu. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że stworzony został z myślą o szacunku do środowiska naturalnego m.in. dzięki wykorzystywaniu materiałów nadających się do recyklingu. Z ich pomocą stworzymy sypialnię, która będzie zarówno modna, jak i funkcjonalna oraz przytulna.

Jakie kolory w sypialni w stylu eko?

W sypialni w stylu eko królują przede wszystkim kolory ziemi. Oznacza to, że bardzo dobrze odnajdują się w niej różnego rodzaju beże, brązy, zielenie czy też czernie. Można śmiało wprowadzić do niej klasykę gatunku, czyli biel. Biel w każdej postaci – bez względu na to, na jaką postawimy – będzie modne. Można także z powodzeniem postawić w niej na grę szarości i rozmaite łączenie barw i kolorów.

Jakie materiały w sypialni w stylu eko?

W sypialni w stylu eko stawiajmy przede wszystkim na ekologiczne materiały, takie jak sosna, dąb czy też jesion. Świetnie odnajdą się one zarówno na podłodze, jak i w meblach czy też na ścianach. Podłoga drewniana to inwestycja na lata. Można postawić np. na jej woskowaną postać, aby uzyskać pomieszczenie bardzo przytulne i stylowe. Do tego miękki dywan ustawiony pod nogami i komfort gwarantowany.

W eko sypialni powinno znaleźć się także drewniane łóżko, które nada pomieszczeniu animuszu i na pewno sprawi, że nie będzie można przejść obok niego obojętnie. A co na wezgłowie? Ostatnio szalenie modnym rozwiązaniem jest montaż lameli ściennych. Z ich pomocą można stworzyć bardzo ciekawie prezentujący się zagłówek. Aby zadbać o designerską stronę sypialni i jednocześnie jej akustykę wiele osób decyduje się także na ich montaż na suficie. W przerwach pomiędzy deskami można także zamontować np. oświetlenie LEDOWE i osiągnąć dzięki temu bardzo ciekawy efekt dekoracyjny.

Sypialnia w stylu eko to także wyjątkowa moc roślin, która nada każdemu salonowi sypialnianemu przytulności. Warto jest stawiać szczególnie na kwiaty oczyszczające powietrze. Wśród nich znajduje się m.in. skrzydłokwiat, który nie dość, że wygląda naprawdę imponująco – stanowi piękną dekorację wnętrza, to przy okazji oczyszcza powietrze między innymi ze szkodliwych toksyn. To ważne zarówno dla zdrowia, jak i co za tym idzie – jakości snu.

Dodaj komentarz