Pokój dziecka
Sabina Posted on 21:56

Urządzanie przestrzeni do nauki w pokoju dziecięcym

Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, czas więc pomyśleć o wykreowaniu w pokoju dziecięcym przestrzeni przeznaczonej do nauki. Tegoroczne wydarzenia jeszcze wyraźniej uświadomiły rodzicom, że to niezwykle istotna strefa w pokoju każdego ucznia. Jak ją zaplanować, aby zapewnić dziecku jak najlepsze warunki nie tylko do odrabiania lekcji, ale i do nauki w domu?

Ostatnie tygodnie wakacji przed nami – to dobry moment na stworzenie kącika do nauki dla dziecka, które w tym roku pierwszy raz pójdzie do szkoły lub dostosowanie istniejącej przestrzeni do zmieniających się wraz z wiekiem potrzeb starszego ucznia. Jak się ostatnio okazało, konieczność zmian może być nagła i spowodowana czymś zupełnie od nas niezależnym. Nie wiadomo, co czeka nas w tym roku, warto więc przygotować się na różne scenariusze.

Drewniane biurko na lata

Kiedy kilkulatek zaczyna przygodę z nauką, w jego pokoju musi powstać wygodna przestrzeń do nauki. Podstawą jest biurko, które uzupełniają dobrze dobrany, ergonomiczny fotel oraz właściwe oświetlenie blatu. Ponieważ dziecko na nauce spędzi najbliższe kilkanaście lat, dobrze zainwestować w solidny mebel, który posłuży przez cały ten czas – z dużym blatem, który pomieści rozmaite przybory szkolne i pomoce naukowe (w przyszłości także komputer), szufladami i/lub półkami na książki i zeszyty oraz wszelkie niezbędne uczniowi akcesoria. W takiej roli doskonale sprawdzi się biurko wykonane z drewna. Ten naturalny materiał ma świetne właściwości – jest trwały, odpowiednio zabezpieczony łatwo utrzymać w czystości i (co również jest bardzo istotne, w przypadku mebla, który ma służyć przez wiele lat) nigdy nie wychodzi z mody, jest ponadczasowy i uniwersalny – pasuje zarówno do pokoju uroczego kilkulatka, jak i nastolatka przeżywającego okres buntu.

Biurko do zadań specjalnych

Ostatnie miesiące poprzedniego roku szkolnego pokazały, że miejsce do nauki powinno być zorganizowane tak, aby uczeń mógł komfortowo uczestniczyć w lekcjach prowadzonych zdalnie. Niezbędnym do nauki narzędziem, nawet dla najmłodszych dzieci, stał się komputer, dlatego już na etapie wybierania biurka warto wziąć pod uwagę, że prędzej czy później dziecko będzie potrzebowało miejsca na swój własny sprzęt – bez względu na to, czy będzie to laptop czy też model stacjonarny. Pamiętajmy, że o ile my, dorośli, niekiedy nie potrzebujemy do pracy nic więcej poza komputerem, więc wystarcza nam raptem kawałek blatu, o tyle uczniowie mają dużo więcej niezbędnych do nauki przedmiotów, chociażby podręczniki i zeszyty. Dlatego blat biurka powinien zapewnić odpowiednią ilość przestrzeni, tak aby uczeń mógł komfortowo korzystać z komputera, książek i zeszytów jednocześnie. Jeśli w pokoju dziecka nie ma miejsca na duży model biurka, warto wybrać mniejszy, z dodatkowym wysuwanym blatem, na którym można umieścić klawiaturę do komputera lub laptop. Duże biurko sprawdzi się także w sytuacji, kiedy dziecko potrzebuje pomocy w odrabianiu lekcji – przy długim blacie zmieszczą się dwa krzesła, w związku z czym zarówno uczeń, jak i osoba pomagająca mu w nauce będą mogli komfortowo pracować razem.

Drewniane biurka Nizio Home

W ofercie Nizio Home znajdują się rozmaite modele drewnianych biurek w różnych rozmiarach i wykończeniach. Do końca sierpnia 2020 roku większość z nich można kupić ze zniżką -15%. Trzon stanowią białe, klasyczne meble z szufladami, charakteryzujące się solidną, mocną konstrukcją – kolekcje Simple, Classic i Harmony przypadną do gustu miłośnikom klasycznych, eleganckich form. Wielbicielom lżejszych wizualnie mebli spodobają się biurka z kolekcji Scandi, o smuklejszym kształcie, na nóżkach. Fani prostego designu powinni zwrócić uwagę na modele Elegance i Modern, a ci, którzy cenią delikatny urok vintage na pewno zauważą biurka Scandi Wood oraz Smart w kolorach naturalnego drewna, lekkie, nawiązujące do stylu lat 60. ubiegłego wieku. Wybrane modele można uzupełnić nadstawkami, które dzięki przegródkom i szufladkom nie tylko gwarantują dodatkową przestrzeń do przechowywania, ale także dodają meblom eleganckiego sznytu, nawiązując do tradycyjnych sekretarzyków. W katalogu Nizio Home nie brakuje także oryginalnych rozwiązań funkcjonalnych – ciekawą propozycją do pokojów dziecięcych są biurka z blatem o długości nawet 240 cm – sprawdzą się zwłaszcza w sytuacji, kiedy organizujemy przestrzeń do nauki dla dwojga dzieci w jednym pokoju.

Wszystkie meble z oferty Nizio Home są wykonywane ręcznie, z największą dbałością o detale i staranne wykończenie. Tradycyjne techniki stolarskie, stosowane w firmie już od czterech pokoleń, gwarantują solidność mebli. W szufladach biurek wykorzystywane są systemy hydrauliczne renomowanego producenta (dającego na nie dożywotnią gwarancję), które zapewniają płynne i ciche domykanie. Do końca sierpnia 2020 roku wybrane modele biurek są objęte promocją – na stronie www.niziohome.pl można je kupić ze zniżką 15%. Warto się pospieszyć, zwłaszcza że wszystkie meble Nizio Home są wykonywane ręcznie, na zamówienie, w związku z czym okres oczekiwania na realizację może wynosić nawet 6 tygodni.

Nie tylko przy biurku

Ponieważ dzieci spędzają wiele godzin w szkolnych ławkach, w domowej strefie nauki warto zadbać także o nieco wygodniejsze miejsce, w którym uczeń nadal będzie mógł skupiać się na lekcjach, ale w bardziej luźny sposób. Czytanie lektur, nauka do sprawdzianu czy oglądanie filmu historycznego będą dla dziecka znacznie bardziej przyjemne w miękkim fotelu niż przy biurku. Pamiętajmy, że nauka nie powinna kojarzyć się tylko z obowiązkiem, ale też z przyjemnością.

Dodaj komentarz