Sabina Posted on 11:20

Wakacyjne metamorfozy domów. 5 rad Castoramy, jak sprawnie przeprowadzić remont

Ostatnie miesiące przymusowo spędzone w domach, uświadomiły nam, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania dotyczące komfortu życia we własnych czterech ścianach. Wielu z nas korci, aby dokonać drobnych zmian lub całkowitych metamorfoz mieszkań. Nic prostszego – najcieplejsza pora roku i długie dni sprzyjają sprawnemu przeprowadzeniu odkładanych od miesięcy remontów. Jak najlepiej przygotować się do wakacyjnej domowej rewolucji podpowiada Castorama, która od lat oferuje wsparcie w tworzeniu dobrych domów.

     1. Wybierz najlepszy czas

Polacy chętnie zmieniają swoje mieszkania i domy. Zwłaszcza ostatnie miesiące przekonały nas, jak ważne jest, aby dobrze czuć się pod własnym dachem. W ubiegłym roku 49% z nas zdecydowało się przeprowadzić remont swojej przestrzeni mieszkalnej. Pomieszczeniami, które najczęściej odnawialiśmy były kuchnie i salony. Na dalszym miejscu znalazły się łazienki oraz sypialnie[1].

Z uwagi na długość dnia o tej porze roku remonty można wykonywać dłużej niż wiosną lub jesienią. Dodatkowo wysokie temperatury sprawiają, że niektóre z wykorzystywanych podczas prac materiałów szybciej uzyskują wymaganą konsystencję, schną i pozwalają całkiem sprawnie przeprowadzać renowacje mieszkań nawet przez niewprawionych majsterkowiczów.

Na co zwrócić uwagę? Upały nie sprzyjają wszystkim rodzajom remontów. Malowanie ścian najlepiej wykonywać w temperaturze 18 – 21 stopni Celsjusza, a tapetowanie – 15 -18 stopni. Nie oznacza to jednak, że nie można rozpocząć tych prac, gdy jest cieplej. Wystarczy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń. W czasie zakupów warto poradzić się doradcy, jak poszczególne materiały zareagują na wyższe temperatury. Dzięki temu można oszczędzić czas i pieniądze.

     2. Przygotuj plan

Sukces remontu zależy przede wszystkim od dobrego przygotowania. Już na etapie budżetowania trzeba zdecydować, czy wszystkie prace wykonamy samodzielnie, czy skorzystamy z pomocy profesjonalistów.

Jak doradza Castorama Polska, konieczne jest dokładne sprawdzenie, jakie narzędzia i materiały będą nam potrzebne. Ponieważ ich wybór jest bardzo duży, podczas zakupów warto poprosić o pomoc w doborze sprzętu optymalnego cenowo i adekwatnego do naszych potrzeb. Castorama na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych dostarcza wielu inspiracji do remontów.

Ostatnim niemniej ważnym etapem planowania jest dopełnienie wszelkich formalności. Należy skontaktować się ze spółdzielnią lub administracją i jeśli to konieczne uzyskać wymagane pozwolenia. Dobra rada: o remoncie warto też powiadomić sąsiadów.

     3. Skorzystaj z rad profesjonalistów

Rynek budowlany i oferta producentów materiałów zmienia się w szybkim tempie. Warto więc skorzystać z rad profesjonalistów.

Jeżeli zmieniliśmy nasze priorytety i np.

  • bliska jest nam polityka Zero-Waste,
  • myślimy o przygotowaniu specjalnej przestrzeni dla dzieci,
  • naszą przestrzeń chcemy organizować w duchu „Eko”,

warto zdać się na doświadczonych fachowców. Ich praktyczna wiedza, znajomość produktów, czy bycie na bieżąco z aktualnymi trendami mogą okazać się cenną pomocą. Projektantom i doradcom pracę ułatwia dostęp do bogatej oferty producentów. W sklepach Castoramy pod jednym dachem można znaleźć wszystkie materiały niezbędne do wykonania remontu. Sieć rozwija także szereg usług dodatkowych, takich jak projektowanie wnętrz, przegląd i serwis narzędzi, wypożyczanie zgrzewarek do rur PCV, czy usługi stolarskie.

     4. Zainspiruj się i działaj samodzielnie

Aż 72% z nas woli samodzielnie lub z pomocą najbliższych wykonywać najprostsze naprawy i prace remontowe. 67% zabiera się za tapetowanie bez pomocy fachowca, a 59% bierze pędzel i wiadro we własne ręce. Samodzielnego remontu podłogi nie boi się natomiast 42% badanych. Castorama wychodzi naprzeciw majsterkowemu zacięciu Polaków. Jej budowana od lat baza inspiracji jest kopalnią praktycznej wiedzy, porad i pomysłów. Sekcja „Porady i inspiracje” na stronie internetowej oraz filmy na kanale YouTube są śledzone przez setki tysięcy odbiorców. Znana dekoratorka wnętrz Dorota Szelągowska i popularni youtuberzy z kanału „5 sposobów na” stali się dla wielu Polaków przewodnikami w ulepszaniu domów.

     5. Myśl pozytywnie

Duma związana z czasem i energią, które poświęciliśmy, aby w swoim M czuć się komfortowo, odpowiada za 44% poczucia szczęścia w domu. Tak wynika z badań przeprowadzonych w związku z opracowanym w ubiegłym roku raportem grupy Kingfisher „GoodHome”. Warto o tym pamiętać podczas mierzenia się z trudami remontu. Dobre przygotowanie i nastawienie to gwarancja sukcesu.

Dodaj komentarz