fotowoltaika
Sabina Posted on 14:28

Montaż fotowoltaiki – jak wykonać go prawidłowo?

Montaż paneli fotowoltaicznych nie jest procesem najprostszym. Poznaj kilka punktów, o których zdecydowanie powinieneś wiedzieć!

Czy każdy może rozpocząć montaż fotowoltaiki?

Montaż fotowoltaiki w Białego Podlaskiej to coraz częstsza praktyka i nic dziwnego, iż wiele osób jest zaintrygowanych tymże tematem. Jak jednak się za to zabrać? Choć oczywiście zaleca się przy takiej procedurze wykorzystanie pomocy profesjonalistów, bez problemu możemy zabrać się za to samodzielnie. Nie jest to jednak ścieżka zalecana, gdyż operatorzy sieci mogą na takie przyłączenia patrzeć nieprzychylnym okiem. W teorii osoba instalująca system musi posiadać odpowiedni certyfikat Urzędu Dozoru Technicznego, świadectwo kwalifikacyjne, a także specjalne uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci. Trzeba przyznać, iż jest to całkiem sporo.

Najważniejsze prawidła montażu fotowoltaiki

Jeżeli chodzi o taki proces, jak montaż paneli fotowoltaicznych w Białej Podlaskiej, musimy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Jedną z nich niewątpliwie jest odpowiednie ustawienie paneli solarnych – kąt nachylenia musi wynosić 30-40 stopni oraz muszą one być skierowane na południe. Panel solarny nie może również być zacieniony, a także umiejscowienie paneli musi je uchronić przed wiatrem. Nie będzie również zdziwieniem fakt, iż panele fotowoltaiczne w żadnym wypadku nie mogą wystawać poza krawędź dachu – to nie tylko kwestia estetyki, ale również i bezpieczeństwa oraz stabilności całego systemu.

Montaż fotowoltaiki – uważaj na te błędy!

Montując system fotowoltaiczny, należy zwracać uwagę na błędy, które mogą skutecznie zniweczyć cały wysiłek oraz pieniądze. Jakie są najczęstsze wpadki podczas instalacji? Eksperci wspominają na przykład o przypadkowym zrywaniu złączy ogniw, złym doborze bezpieczników i wyłączników prądu stałego, instalowaniu falowników w sposób, który uniemożliwia poprawną wentylację, a także zerwanie gwintów poprzez za mocne dokręcanie śrub.

Dodaj komentarz