pompa ciepla
Sabina Posted on 14:15

Montaż pomp ciepła – jak wybrać dobrą firmę?

Właściwie przeprowadzony montaż pompy ciepła pozwala uniknąć awarii oraz sprawia, że działa ona maksymalnie wydajnie. Dlatego wybierając firmę i ekipę instalacyjną warto przyjrzeć się kilku istotnym aspektom. Co należy brać pod uwagę? Podpowiadamy.

Montaż pomp ciepła i doświadczenie

Jeśli szukamy firmy, która ma w swojej ofercie montaż pomp ciepła w Bełchatowie lub w każdym innym mieście to należy zwrócić uwagę przede wszystkim na doświadczenie. Wystarczy przejrzeć referencje oraz przeczytać opinie klientów, aby lepiej zrozumieć to na co konkretnie zwróciły uwagę inne osoby. W ten sposób unikniemy tych samych problemów.

Dobra firma posiada specjalistów, którzy są w stanie podpowiedzieć to jaki konkretnie model pompy ciepła będzie najlepszy w naszej sytuacji. Wiąże się to najczęściej z audytem podczas którego pracownik zapyta o powierzchnię konieczną do ogrzania. Sprawdzi także indywidualne potrzeby związane z dostępnością ciepłej wody użytkowej. Na koniec może także zaproponować potencjalne miejsce do instalacji urządzenia.

Montaż pomp ciepła – cena i dodatkowe usługi

Dobra firma, która zajmuje się montażem pomp ciepła robi to najczęściej w sposób kompleksowy. Oznacza to, że klient nie musi na własną rękę szukać rozwiązań pojawiających się w międzyczasie problemów. Jeśli konieczne jest przewiercenie ściany lub likwidacja elementu utrudniającego montaż to firma powinna zająć się tym we własnym zakresie.

Niebagatelne znaczenie ma cena usługi. Warto przed wyborem konkretnej firmy przejrzeć co najmniej kilka ofert, aby móc ustalić średni koszt związany z wykonaniem konkretnych prac. Nie zawsze warto jednak ograniczać w ten sposób wydatki. Doświadczeni instalatorzy pomp ciepła cenią swoje usługi i czasem lepiej zapłacić więcej niż później żałować, że próbowaliśmy zaoszczędzić na kosztach instalacji.

Warto także przyjrzeć się cenie związanej z regularnymi przeglądami. Pompa ciepła, jak większość urządzeń grzewczych, wymaga sprawdzenia oraz wymiany wadliwych części. Każdy taki przegląd wiąże się z określonym kosztem, więc przy wyborze firmy instalacyjnej i serwisowej należy to brać pod uwagę.

Dodaj komentarz